ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Artık Marka !

Artık Marka !
Artık Marka !
Bu Habere Oy Verin!

 

1-6-2015-23-43

Son yıllarda doğup büyüdüğü plakası gibi 10 numara işler çıkaran İlker Ayrık, Kadıköy Halk Eğitim merkezindeki tiyatro kursuyla adım attı oyuculuğa, mezun olduğu müjdat gezen tiyatrosundan sonra Aykut Taşkın ile birlikte ‘pervasız’ tiyatroyu kurdu. Çeşitli sinema, tiyatro, reklam ve dizilerinde oynamaya başladı. Geniş ailedeki Mürsel tiplemesi onun yavaş yavaş Türkiye’de tanınmaya başladığı dizidir. Çakallarla dans sinema serileri, Seksenler dizisi ve Ben bilmem eşim bilir yarışma programı ile zirveye oturdu.

1979 yılında Balıkesir de 3 çocuklu ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen sanatçı 9 yaşında iken babasını kalp rahatsızlığı neticesinde kaybeder. Babasız kalmanın travma olduğunu yıllar geçtikçe daha iyi anladığını belirtir. Lise yıllarındaki Tiyatro deneyimleri sonrası oyuncu olmaya karar verir. 18 yaşında İstanbul’a gelir, Kadıköy Halk eğitim merkezinde dersler almaya başlar. Daha sonra süper kahramanım diye lanse ettiği Müjdat Gezen in Tiyatrosunda hocası ile iyi işler çıkarır. Ufak roller ile başlayan başarı merdivenleri reklam, sinema, ve dizilerle büyümeye başladı.
1-6-2015-23-42(1)
Başarılı olmak için üstün gayretleri olmadığını sadece doğal davrandığını ve işini iyi yapmaya çalıştığını belirten ünlü sanatçı “benim herkes tarafından kabul görmem, her evin bireyi olarak görülmem, büyüyüp yetiştiğim mahalle kültürü ile hareket etmemdir” diye belirtiyor.Kendisinin sıradan bir Balıkesir mahalle çocuğu olduğunu sık sık deklare eden İlker Ayrık Balıkesirspor kaşkolu ile dolaşmayı, Balıkesirden bahsetmeyi çok seviyor.

1-6-2015-21Eşi ile ortaokuldan arkadaş olan İlker Ayrık ın okuldayken eşine aşık olduğunu fakat eşinin bundan haberi olmadığını, 15 yıl sonra İstanbul’da ortak arkadaşlarına sorduğunda onunda İstanbul’da olduğunu öğrendiğini ve görüşmeye başladıklarını, ilk gördüğünde kendi kendine evleneceği kadının bu olması gerektiğine karar verdiğini söylüyor. İlişkileri evlilikle sonuçlanan çiftin Ferit isminde bir çocukları bulunmaktadır.
Geldiği mahalleyi unutmayan sanatçının gizli gizli mahallede ihtiyaç sahibi ailelere yardım ettiği söyleniyor. Kendisinin bunun asla bilinmemesini istediği söyleniyor.

 

1-6-2015-23-47(1) 1-6-2015-23-47

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sabri savaş dedi ki:

    Adamın gibisin allah yolunu etsin.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha