ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Balıkesirli Sanatçılara Sahip Çıkılıyor

Balıkesirli Sanatçılara Sahip Çıkılıyor
Balıkesirli Sanatçılara Sahip Çıkılıyor
Bu Habere Oy Verin!

Eski günler geride kaldı, artık birbirlerinin ellerinden tutuyorlar. Lokomotif Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve sanat Danışmanı İsmail Özkan.

Geçtiğimiz dönemlerde İl idarecilerinin festivallerde, konserlerde Balıkesirli olmayan sanatçıların getirilmesi Balıkesirde ve Balıkesirli sanatçılar arasında hep serzeniş konusu oldu. Balıkesir in Büyükşehir olması ve İsmail Özkan ın Sanat ve Kültür Danışmanlığına gelmesi ile Balıkesirli sanatçılar organizasyonlarda yer almaya başladılar.
Bunun yanında halkoyunları ekipleri , organizasyon firmaları nında Balıkesir den olması Balıkesirdeki ekonomiyi ve tanıtımı daha da canlandırıyor.
Tamer Öztoprak ın Rumeli Tv de yapmış olduğu programa Altıeylül Belediyesinin sponsor olması, programa katılan saz sanatçıları ve ses sanatçılarının genelde Balıkesirli olması, Almanyadaki Balıkesirliler şenliklerine katılması, İsmail Özkan ın TRT Müzikte yapmış olduğu “Ege Akşamları” programında Karesi Belediyesinin logosunun kullanılması ve programa Balıkesirli sanatçıları davet etmesi,Balya Belediyesinin geçtiğimiz günlerdeki festivalinde Ali Çakar ı sahneye çıkarması ve son olarak Şamlı Panayırında Balıkesir e küskün olan Ayhan Aşan ın konser vermesi çok güzel çalışmalar olduğunun ispatı olarak görülüyor.
Bu çalışmalarda Balıkesirli sanatçıların, hakloyunları ekiplerinin, organizasyon firmalarının yer almasındaki en büyük faktörün Ünlü sanatçı ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Danışmanı İsmail Özkan ın olduğu biliniyor. Görüştüğümüz sanatçılar bir yıldan beri yapılan çalışmalardan memnun olduklarını Balıkesir evladı olarak kendilerine değer verilmeye başlandığını söylediler. Birlik ve beraberlik içinde Balıkesir in sesini ve tanıtımını daha fazla duyuracaklarını söylediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha