ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Balkes Başaramadı

Balkes Başaramadı
Balkes Başaramadı
Bu Habere Oy Verin!

          Tarihinde 2. kez süper lige çıkan Balıkesirspor ligde tutunmayı başaramadı. Sezon boyunca 3 teknik adam değiştirildi, Cihat Arslan’ın son hamleleri de yeterli olmadı.

3-6-2015-09-22(2)Balıkesirspor geçen yıl şampiyon olup  süper lige yükseldiğinde seçimler bitmiş, MHPde olan Belediye seçimlerini AK Parti kazanmıştı. Daha önceleri Belediyeyi kazanan parti takımı da devralıyor takım Belediye desteği ile mücadele ediyordu. Şampiyonluk maçı olan o zaman ki İBB, şimdi ki Başakşehirspor maçında ortalığın karışacağının sinyalleri geldi. Maç sonrasında stadyumda yapılan törende sadece Balıkesirspor yöneticileri ve eski Belediye Başkanı OK anons edilince geride kalan diğer il yöneticileri Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Vali Mustafa Yaman, Emniyet Müdürü Feridun Boz ve diğer idareciler yok hükmünde sayıldı.

Daha sonra her kesimden birbirlerini suçlayıcı beyanlar verildi. Normal şartlarda Belediye ye bırakılması beklenen takımı devretmeyeceklerini devam edeceklerini, Belediyenin desteğine ihtiyaçları olmadığını söyledi Başkan Tuna Aktürk. Daha sonra üzerinde çok tartışmalar yaşanan ve şu anda hala mahkemesi devam eden kongre de yeniden başkan seçilen Tuna Aktürk ve ekibi şampiyon takımdan bazı oyuncuları gönderdi, bazıları da kendi istekleri ile başka kulübe gitti. Bir süre sonra kulüp müdürü ile de yollar ayrıldı. Gidenlerin yerlerine daha faydalı olacağı düşünülen yeni futbolcular alındı her iki yarıda.
3-6-2015-09-22(1)Şehrin her kesiminden her konuda ayrıştırıcı söylemler özellikle sosyal medya başta olmak üzere her platformda ayyuka çıktı. Kimi her şeye rağmen başarının geleceğini ve ligde tutunacaklarını, kimi ise birlik ve beraberlik sağlanmadığı sürece ya da Belediyenin desteği olmadan bunun mümkün olmadığını savunuyordu. Önce takımı süper lige çıkaran İsmail Ertekin daha sonra onun yerine gelen Kemal Özdeş’de başarılı olamayınca son olarak Balıkesirli teknik adam Cihat Arslan getirildi göreve. Son haftalarda başarılı sayılabilecek sonuçlar alınmasına rağmen çabalar yeterli olmadı ve ikinci tarafın savunduğu gerçekleşti. DÜŞTÜK!
3-6-2015-09-22Şampiyon olduğu yıl tüm Türkiye’nin oyunuyla, taraftarıyla ve üst üste elde ettiği başarılarla Tüm Türkiyenin sempatisini kazanan takım süper lig deki hakem odalarının basılması, Federasyondan 1.5 yıl gibi ceza alınmas, başarısız sonuçlar elde edilmesi ile antipatiye dönüştü. Beyaz tv deki Beyaz Futbol programında Ahmet Çakar ın meydan okuyucu ve rencide edici söylemleri Türkiyenin gündemine oturdu. Ortak noktada buluşulamadığı için sezon boyunca bitmeyen tartışmalar , kavgalar takıma büyük zarar verdi. Kulüp içindeki olaylar, taraftarlar arasındaki bölünmeler, kaliteli tesis ve antrenman sahalarının olmayışı, paso lig uygulaması ve diğer olumsuz etkenler Balıkesirspor’u geldiği yere geri gitmesinde etkili oldu..
Şimdi herkesin merakla beklediği iki şey bulunuyor; birincisi Mahkemeden usulsüz olduğuna karar verilen kongrenin akıbeti, ikincisi başkan Tuna Aktürk ün “artık yoruldum, yıl sonunda bırakacağım” demecinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği. Genel kanı ise şu bu konuda; “ Eğer Tuna Aktürk şampiyon olduğunda bıraksaydı efsane olacaktı ve başarısızlık durumunda herkesimin desteğini alarak daha güçlü olarak geri dönecekti..”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha