ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Bandırmaya Üniversite

Bandırmaya Üniversite
Bandırmaya Üniversite
Bu Habere Oy Verin!

Bandırma 17 eylül üniversitesi’nin kurulmasına ilişkin kanun teklifi, tbmm milli eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu’nda kabul edildi.
TBMM’ye getirilen Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulda kabul edilerek kanunlaştı.
Kanuna göre; Balıkesir’in Bandırma ilçesinde Bandırma 17 Eylül Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu.

17 eylül Bandırma’nın kurtuluş günüdür; Değişik çevrelerden isminin Bandırma üniversitesi olması için sesler çıkan üniversiteye Bandırmanın kurtuluş tarihi olan 17 eylül adı verildi. Yıllardır il olma hayali kuran ilçeye Alanya ve İskendurun gibi üniversite kurulmasını sus payı olarak nitelendiriliyor.
Bandırma Ak parti milletvekili Cemal Öztaylan “12 yıl Recep Tayyip Erdoğan gibi bir adamla, adam gibi adamla birlikte çalıştığım için gururluyum, Bu üniversitenin kurulması için gereken ne varsa yaptım. Bazı çevreler görev yaptığı sürede Bandırmaya ne verdi gibi söylemelerde bulunuyorlar, Ben ve Bandırma halkı neler yaptığımızı çok iyi biliyor. En son bırakmadan önce bu üniversitenin kurulması için uğraştım ve çok şükür bunu başardık.” Dedi.
Bu arada ilk defa bir ilçeye devlet üniversitesi kuruluyor. Üniversite bünyesinde iktisadi ve idari bilimler fakültesi, denizcilik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, uygulamalı bilimler fakültesi, ziraat fakültesi, bandırma meslek yüksekokulu, gönen meslek yüksekokulu, erdek meslek yüksekokulu, manyas meslek yüksekokulu, yabancı diller yüksekokulu, gönen jeotermal enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü, fen bilimleri enstitüsü ve sağlık bilimleri enstitüsü yer alacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha