ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Başarılı ve İstikrarlı

Başarılı ve İstikrarlı
Başarılı ve İstikrarlı
Bu Habere Oy Verin!

Üç dönemdir İstanbul’da en başarılı Belediye başkanları arasında, bir çok ödül sahibi, en büyük ödülü seçimlerde oy olarak halktan alıyor.

1953 yılında Balıkesir de doğan Hasan Can Susurluk ilçemizin Karapürçek kasabasındandır. Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan CAN, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
AK PARTİ İstanbul Teşkilatı’nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde Ak Parti Ümraniye İlçesinden Belediye Başkanı seçilmiş ve halen görevine devam ediyor.

1-6-2015-21-00(1)
3. döneminde de Ümraniye de başarılı çalışmalar yapan Hasan başkan güler yüzlü, babacan ve çalışkanlığı ile Ümraniye halkı tarafından çok seviliyor. Bu sevgi de seçimlerde oy olarak yansıyor kendisine ve partisine. Gecekondu ilçesi durumundan çağdaş belediyecilik anlayışı ile müthiş bir dönüşümle Kadıköy e rakip hale gelen ilçe de hala Recidence ve kentsel yaşam projeleri yükseliyor. Sosyal, kültürel, spor, bilim, sanat ve eğitim alanlarında yaşam için gerekli olan imkanlar halka sunulmuş ve sunulmaya devam ediyor.

1-6-2015-20-59

Ümraniye ye hizmetin yanı sıra  hemşehrileri ve memleketi ile de yakından ilgilenen Hasan Can, geçtiğimiz aylarda Balıkesir’in yeni ilçelerinden Altıeylül Belediyesi ile Ümraniye Belediyesi arasında imzalanan kardeş şehir protokolü ile memleket ile olan ilişkilerine resmiyet kazandırarak bir adım ileriye taşıdı. Hasan Can böyle bir protokol imzalamaktan dolayı gururlu olduğunu söyledi. Her yıl Ramazan ayında Balıkesirlilere iftar verip yemekte hemşehrileriyle birlikte oluyor, Balıkesir’e, Balıkesirlilere dair anılarını anlatıyor.

1-6-2015-21-00

2010 yılında İstanbul Balıkesirliler Derneği kurulma çalışmaları sırasında ziyaret edildiğinde Balıkesirlilerin birlikteliği konusunda fazla umutlu olmadığını söyleyen Hasan başkan, ilerleyen yıllarda yapılan çalışmaları ve neticelerini gördükçe umutlu konuşmalar yapmaya başladı. Balıkesirli öğrencileri sık sık toplayıp kahvaltıda buluşturuyor, onların dertlerini dinliyor önerilerde bulunuyor, destek anlamında üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha