ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Davetlisiniz

Davetlisiniz
Davetlisiniz
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul da 1970 li yıllarda akraba ve ailelerin Bayrampaşa da birlik ve dayanışmayı sağlamak için kurduğu dernek geleneksel olarak yaptığı İftar programını bu yıl 27 Haziran Cumartesi günü dernek lokalinde yapacak.

İstanbul da en aktif Balıkesir derneklerinden biri olan Manyas İrşadiyeliler Kültür ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği pikniğin ardından Cumartesi akşamı iftar programı düzenliyor.On yıllardır özverili kişilerin katkıları ve emekleri ile ayakta kalan dernek, kültürünü ve birlikteliği ayakta tutuyor.
Dernek Başkanı Kadir Özdemir özellikle Balıkesirli dost ve akrabaları ile böyle akşamda beraber olmayı arzuladıklarını İstanbul gibi metropolde daha çok dayanışma içinde olmaları gerektiğini, büyükşehir in zorluklarının ancak böyle aşılabileceğini belirtti.
Zor şartlar da da olsa kendi aralarında topladıkları parayla bir lokal satın aldıklarını, çocukların ve insanlarının burada toplandıklarını belirten Özdemir, “mevlütlerimiz, cenazelerimiz iftarlarımız burada yapılıyor. İnsanlarımızın toplanma yeri burası” dedi. Son yıllarda ilginin azaldığını Akrabalarının İstanbul un başka semtlerine taşınmak zorunda kaldıklarını düzenledikleri gecelerle pikniklerle ve iftarlarla bir araraya getirmeye çalıştıklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha