ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Fikir Hürriyeti !

Fikir Hürriyeti !
Fikir Hürriyeti !
Bu Habere Oy Verin!

CHP Milletvekili Selina Doğan, “Yahudi bir albay görmeyi diliyorum” diyerek şaşkına uğrattı.

CHP’den İstanbul milletvekili seçildikten sonra mazbatasını alarak Meclis’e gelen Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi.

“YAHUDİ BİR ALBAY GÖRMEYİ DE DİLİYORUM”

“Sadece milletvekili değil, sadece Ermeni değil, farklı kamu görevlerinde de, örneğin Süryani bir hakim, Yahudi bir albay görmeyi de diliyorum” diyen Selina Doğan, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik şu açıklamayı yaptı:

“DİASPORA DÜŞMAN DEĞİL”

“Bugüne kadar sergilediğimiz reaksiyonel tavırdan vazgeçip daha uzlaşmacı, Türkiye’deki Ermeni toplumu ve dünyanın dört biryanına dağılmış 7-8 milyon kalmış Ermenileri, Ermenistan’daki nüfusu da nazara alarak yeni bir pozitif dil oluşturulması gerektiğini, bunu tartışabileceğimiz daha demokratik, pozitif bir ortamın sağlanması gerektiğini düşünüyorum. ‘Diaspora’ diye tanınan o insanlar düşman gibi gösteriliyor, o insanlar Anadolu’dan kopmuş, Anadolu’yu özlemle anan insanlar. Düşmanlaştırmadan, onlarında taleplerini duygularını hesaba katarak daha barışçıl yöntemlerle bu konuya yaklaşılması gerek.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SADRİ KÖSERİ dedi ki:

    Bende Ermenistanı sadece devlet olarak değil, onları sadece Ermeni olarak değil, farklı bir coğrafya da , örneğin Azerbaycana bağlı bir kasaba, Biz Türklere soykırım yaptık diyebilen özü sözü bir müslüman olmuş , Ne Mutlu Türküm Diyene diyen bir toplum olarak görmek istiyorum.. Onların diasporasına bende sie-spora demek istiyorum..

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha