ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Gölde Balık Kalmadı

Gölde Balık Kalmadı
Gölde Balık Kalmadı
Bu Habere Oy Verin!

Bilinçsiz avlanma ve yetersiz denetim gölde balık bırakmadı.

Manyas Gölünde avlanma sezonunun 15 Haziran 2015 tarihinden itibaren başlamasına rağmen balıkçılar göldeki balık popülasyonunun az olduğunu gerekçe göstererek ava çıkmıyor.
Kuşcenneti Su Ürünleri Kooperatifi Üyesi Birol Ay “Manyas Gölünde avlanma sezonu açılmasına rağmen kooperatifimiz bünyesindeki balıkçılar göldeki balık popülasyonunun azlığından ava çıkmıyorlar. Avlanmaya çıkanlar ise gün boyunca tuttukları 10 kilogram balık ise girdi maliyetlerini karşılamaktan çok uzak”dedi.
Göldeki balık popülasyonunun azalmasında ticari kaygılarla yapılan bilinçsiz avlanmanın önemli etkisinin olduğunu dile getiren Ay “Tarım İl Müdürlüğü Su Ürünlerine bağlı ekiplerce yapılan denetimlerde yetersizdir. Bu güne kadar yapılan denetim sayısı çok azdır. Denetimler daha da sıklaştırılmalıdır. Gerekli tedbirlerin alınmaması halinde gelecek yıllarda gölden cımbızla balık ararız. Bir çok aile geçimini bu işten sağlıyor. Gölde balık biterse aileler yeni iş imkanları aramak zorunda kalacak”ifadesini kullandı.
Ay, bu yıl İsrail Sazın fiyatının kilogramının 80 kuruştan açıldığını ancak gölde balık olmamasından dolayı yurt içi ve yurt dışından gelen talepleri karşılayamadıklarını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha