ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İlk Açıklamalar !

İlk Açıklamalar !

          MHP Balıkesir milletvekili seçilen İsmailOk seçim öncesi beyanında Balıkesir de 1. Parti olamazsak saçlarımı kazıtırım demişti.

Untitled-1          Dün yapılan genel seçimler sonucunda Balıkesir de Ak parti 3, CHP 3 ve MHP 2 milletvekili çıkarmıştı. İlk açıklamalar gelmeye başladı. MHP milletvekili seçilen İsmail Ok Balıkesirde MHP nin başarılı olduğunu bunun tartışılamayacağını 1 olan vekil sayısını ikiye çıkardıklarını belirtti.
Şimdi mecliste Balıkesiri en iyi şekilde temsil edeceklerini partisini 2019 da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere hazırlayacaklarını belirten OK, seçim çalışmaları sırasında söylediği birinci parti olamazsak saçlarımı kazıtırım sözünü hatırlatılması üzerine; “ Biz ülkücüyüz, verdiğimiz sözün arkasında canımız pahasınada olsa dururuz, birkaç güne kadar sözümü tutacağım ve saçlarımı kazıtacağım dedi.

CHP den yapılan açıklamalarda ise Balıkesir Milletvekili 1. Sıra adayı Mehmet Tüm: ” Balıkesir’de başarılı olduk. Arkadaşlarımı tebrik ederim” Balıkesir CHP Milletvekili Namık Havutça: ” Balıkesir’de yüzde 33.8’den yüzde 36’lara çıktık.Buda bizim başarımızı gösterir ” dedi.
Ege ve Marmara’da deniz şeridindeki yerlerde CHP’nin oylarının diğer partilere oranla daha yüksek olduğu önceki seçimlerde de ortaya çıkmıştı. ülkenin batı kısmının büyük bölümünde sadece Balıkesir ilini alamadığı görüldü.
2

AK parti de ise basın açıklamasına AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, birinci sıradan milletvekili seçilen Mahmut Poyrazlı ve AK Partili Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz katıldı.
Ak Partili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 7 Haziran seçimleri için ‘İktidarsız bir seçim’ yorumunda bulunarak, “Bu Meclis aritmetiğinden bir iktidar çıkacağına inanmıyorum. Türkiye’de en kısa zamanda yeni bir seçim görünüyor” dedi. Basın açıklamasını AK Parti’de 3 dönem milletvekilliği yapan, genel başkan yardımcılığına kadar yükselen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaparken, “Çok olumlu, demokratik bir seçim gerçekleşti. Bu demokrasinin Türkiye’de ne kadar geliştiğinin bir göstergesidir. Kavgasız, gürültüsüz, sakin bir seçim oldu. Kimsenin ‘Oylar kayboldu, yok yakıldı’ demeden yaptığı bir seçim. Bu seçim iktidarsız bir seçim, iktidarı olmayan bir seçim. Ancak AK Parti 4’üncü seçiminden de birinci parti olarak çıktı. Ülke genelinde AK Parti 55, HDP 15, CHP 10, MHP 1 ilde birinci oldu. AK Parti 2002’de yüzde 34 oyla başlamıştı. Şimdi de yüzde 41 oyu var. Yine Türkiye’nin birinci partisi. Ancak bu seçim iktidar çıkarmayan bir seçim oldu. Milletvekili sayılarına baktığımızda AK Parti’nin 258, CHP’nin 132, MHP’nin 81, HDP’nin 79 milletvekili var. AK Parti tek başına 276’yı bulamadığı için güvenoyu alamaz. Öbür tarafta da toplam 292 milletvekiline sahip CHP, MHP, HDP var. Bu Meclis aritmetiğinden bir iktidar çıkacağına inanmıyorum. Türkiye’de en kısa zamanda yeni bir seçim görünüyor” dedi. AK Parti’nin Balıkesir’de yerel seçimlerde aldığı oyu yine aldığını söyleyen Uğur, CHP ile MHP’nin ise toplam yüzde 54 oyu olduğunu anımsattı. Milletvekili sayısındaki dağılımı da değerlendiren Uğur, “Bu seçimde hem legal hem illegal teşkilatlar ittifak halinde çalıştı. Ancak 10 tane seçim olsa CHP’nin iktidar olma ihtimali yok. 20 defa seçim olsa MHP’nin iktidar olma ihtimali yok. 100 defa seçim olsa HDP’nin iktidar olma ihtimali yok. CHP ile MHP’yi, HDP’yi bir araya getirsen bunların iktidar olma ihtimali yok. Vatandaşımız bundan sonraki seçimler için mutlaka bir ders çıkaracaktır. Belirsizlik ortamında ülkenin ekonomisinde ticaret hacminde, itibarında, borsasında, faizinde, dövizinde sıkıntılar olur. Vatandaş bundan sonra yapılacak seçimde doğru kararı verecektir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha