ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İmam Nikahı Protesto Edildi

İmam Nikahı Protesto Edildi
İmam Nikahı Protesto Edildi
Bu Habere Oy Verin!

Yeşilli Meydanı’nda toplanan bir grup başlarına siyah duvaklar takarak imam nikahı kararını protesto ettiler. Grup adına açıklamayı yapan Gamze Çağlayan  şu açıklamada bulundu.

“Anayasa Mahkemesi’nin imam nikahıyla ilgili kararına itirazımız var. Anayasa Mahkemesi, bu kararla korumak ve gözetmekle uygulamakla yükümlü olduğu anayasayı çiğnemiştir. Bu kararla birlikte birçok kişi resmi nikah bile yaptırmayacaktır. Çocuk gelinler artacaktır. Sadece dini nikahla yapılan evlilikler nedeniyle toplumda hukuki sorunlar yaşanacaktır. Ailenin korunması için toplumda resmi nikah şarttır. Bu olmazsa kadın mirastan, maaştan faydalanamaz. Babanın reddi halinde çocuklara kimlik çıkartamazsınız. Annenin nüfusuna kaydolur, gayri meşru çocuk olur. Bu da hem kadınların hem çocukların aleyhinedir. Vatan Partisi Öncü Kadınları olarak; kadınların temel haklarını ihlal eden, devrim kanunlarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş kanunlarını kadınlar açısından teminatsız bırakan bu vahim kararı şiddetle kınıyoruz.”

Untitled-2

Basın açıklamasının ardından gruptakiler; yoldan geçen ve çevredeki kafelerde oturan vatandaşlara siyah tüle sarılmış, üzerinde ‘Anayasa Mahkemesi’nin imam nikahı kararı kadınların ölüm fermanıdır ve çocuk gelinler yolunu açacaktır’ yazılı nikah şekerlerinden dağıttı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha