ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Kepsut O’nu Seviyor…

Kepsut O’nu Seviyor…
Kepsut O’nu Seviyor…
Bu Habere Oy Verin!

Sempatik tavırları, cana yakınlığı, sıcak kanlılığı ve doğallığıyla halkın sevgili olan Kepsut Belediye Başkanı, her geçen gün farkını ortaya koymaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımla gönülleri fetheden Başkan Cankul, egolarından arınmış, halkın içinden geldiğini hissettiriyor.

Ramazan ın ilk günü oruç un halsizliğine düşen Başkan kendini gölgeye atarak dinlendi.

20 yıl önce başlatılan iftar geleneği devam ediyor. Belediye ekipleri yaşlı ve muhtaç vatandaşların evlerine kadar sıcak yemek servisi yapıyor.

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, İftar yemeğinin ilk günü düğün salonuna gelerek kendi elleriyle iftarını açmaya gelen vatandaşlara çorba servisi yaptı. Onlarla birlikte iftar açarak vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

Belediyenin 20 yıldır kesintisiz olarak sürdürdüğü iftar yemeği geleneğini kendilerinin de üzerine katarak devam ettirdiklerini söyledi. Bu hayır işine ilçe halkını da dahil ettiklerini belirten Başkan Cankul, “Belediyemizin öncülüğünde hayır yapacak esnafımız yada hayırsever vatandaşlar isimleri Sosyal Hizmetler müdürlüğüne yazdırıyor, biz de aşçısını, bulaşıkçısını tutuyoruz. Yemeklerin çıkmasına yardımcı oluyoruz. Düğün salonumuzda her akşam iftar yemeği veriyoruz. Bu iftar yemeğine gelemeyen yaşlı insanlarımızın isimlerini tek tek kaydederek ayaklarına kadar yemek götürüyoruz. 20 yıldır uygulanan bu geleneği devam ettirmekten haz duyuyoruz. Biz aracılığını yapıyoruz. İnsanların sevaplarını kazanıyoruz dedi.

Akşam olduğunda iftarlık sofralarına yemekleri kapılarına kadar getirilen vatandaşlar Belediyeye ve katkısı olan hayırseverlere teşekkür ettiler. Belediye Düğün Salonu’ndaki toplu iftar yemekleri de vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha