ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Sadece 283 Oy Çıktı !

Sadece 283 Oy Çıktı !
Sadece 283 Oy Çıktı !
Bu Habere Oy Verin!

Dursunbeyli Profesör bağımsız olarak girdiği genel seçimlerden sadece 283 oy alabildi.

Bir dönem Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının ardından genel başkanlık için ismi ön plana çıkan isimlerden biri olan ve 7 Haziran seçimlerinde İstanbul 1. Bölge’den bağımsız milletvekili adayı olan Mete Gündoğan, sadece 283 oy alabildi.
1963 yılında Dursunbey de doğan Mete Gündoğan İlköğretim ve lise tahsilini Ayvalık ilçesinde tamamladı. Üretim Sistemleri Mühendisliği dalında Profesörlüğe kadar yükselen Gündoğan , TÜBİTAK, Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT), Başbakanlık Baş müşavirliği, F-16 Uçak Fabrikası’nda (TAI) Kalite Teminat Sistemleri Başmühendisliği, Ford Motor Fabrikalarında (Köln-Almanya, Genk-Belçika, Valencia-İspanya, Bordeaux-Fransa ve Dagenham-İngiltere) “Bilgisayar Destekli Bakım Yönetim Sistemi” projesinde mühendis olarak çalıştı.
2015 genel seçimlerinde Saadet Partisi nin Büyük Birlik partisi ile birlikte hareket etmesi üzerine bağımsız olarak aday olmaya karar veren Prof. Mete Gündoğan sandıktan umduğunu bulamadı. Oy sayımları sonucu sandıktan 283 oy çıkması hayal kırıklığı yarattı. Prof. Gündoğan ın Seçimden önce görev yaptığı Bartın Üniversitesi rektör yardımcılığı görevine geri dönmesi bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha