ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Seçim Öncesi Son Viraj

Seçim Öncesi Son Viraj
Seçim Öncesi Son Viraj
Bu Habere Oy Verin!

7 Haziran Pazar günü yapılacak milletvekili seçimlerinde partiler başarılı olabilmek için varını yoğunu ortaya koyuyor. Ak Parti yeniden tek başına iktidar olmak için çalışırken, halk arasında en çok merak edilen HDP nin barajı aşıp aşamayacağı.
1-6-2015-20-38(1)
Türkiye gündeminde olduğu gibi Balıkesirde’de gündem seçim çalışmaları ve sonuşları yer alıyor. Partilerin yoğun seçim çalışmaları devam ediyor. MHP bu seçimlere iddialı hazırlanıyor. Balıkesir’deki seçim Ak Parti ile MHP arasında çekişmeli geçeceği öngörülüyor. AK Partili Büyükşehir Belediyesinin projelendirme çalışmalarını tamamlamakta geç kaldığı için biraz prestij kaybı olduğu söyleniyor halk arasında, diğer yandan MHP li eski Belediye Başkanı İsmail O’ a teşkilat içinden 1. Sıraya konduğu için tepkiler var, CHP nin Kuzey Marmara ağırlıklı aday çıkarması merkezde ve körfezdeki adayların arka sıralarda olması dezavantaj olarak görülüyor. Fakat tüm partilerde özgüvenli ve inançlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Her parti kendince bir sayı söylüyor “şu kadar vekil çıkartırız” diye ama 7 haziran akşamını beklemekte fayda var.

1-6-2015-20-38
Seçim sürecinde en dikkat çekici konulardan biri aday adaylarının, aday olamamasından sonra ortalıktan kaybolmaları oldu. Aday adayları olanlar önce sosyal medyada etkin paylaşımlar yaparken aday olamadıkları süreden sonra birden ortadan kayboldular yada sosyal medyadaki gündemlerinden seçim çıktı. Vatandaşlar bu kişilerin amaçlarının vatana,millete hizmet etmek değil ,rant sağlamak yada nasıl olsa bana faydası olmayacak düşüncesini taşımalarına tepkili .Parti yöneticilerinin her önüne geleni aday adayı yapmamaları görüşünde.
1-6-2015-20-37
En büyük tepki ise seçim araçlarının anormal ses düzeyleri ile cadde ve sokaklarda gezmeleri ve brosür, bayrak kirliliğine geliyor.
Balıkesir de yaşayanlar kadar Balıkesir dışında yaşayan 1.5 milyona yakın Balıkesirli de uzaktan doğdukları, büyüdükleri memleketlerindeki gelişmeleri merakla takip ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha