ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Sertleşme Problemine Karşı!

Sertleşme Problemine Karşı!
Sertleşme Problemine Karşı!
Bu Habere Oy Verin!

Prof. İbrahim Saraçoğlundan sertleşme sorununun çözümüne karşı öneriler.

Kereviz-Maydanoz

Roma İmparatorluğu döneminden beri kerevizin iktidarsızlığa karşı etkin rol oynadığı savunulmaktadır. Günümüzde de bunun böyle olduğuna inananlar ve savunanlar vardır. Avrupa’da ve Amerika’da internet üzerinden yayınlanmakta olan bazı sağlık sitelerinde kerevizin iktidarsızlığa karşı etkili olduğu belirtilmekte ve kereviz ekstresi tabletleri satılmaktadır.
Çoğu zaman şikâyetlerimizi doğru anlatamadığımız için uygun kürü de seçmekte zorlanmaktayız. Örneğin, kişi uykusuzluk şikâyetim var deyip uykusuzluğa karşı önerilen bitkileri kullanmaya başlıyor. İşte bu noktada uykusuzluk çeken kişinin daha spesifik olarak uykusuzluk şikâyetini tanımlaması gerekmekte ve uygun olan bitkiyi seçmesi gerekmektedir. Uykusuzluk denilince, şikâyet tanımlanmış olmuyor. Çünkü uykuya geçememek, uykusunu alamamak, sık sık uyanmak gibi kavramlar hep uykusuzluk şikâyeti adı altında tarif edilmektedir. Halbuki yukarıda belirttiğim her üç şikâyete karşı kullanılacak bitkisel kürler birbirlerinden tamamen farklıdır. Uykuya dalamamakla uykuyu alamamak tamamen birbirlerinden farklı şeylerdir. Bu nedenle her iki şikâyeti uykusuzluk adı altında tanımlayarak, uykusuzluğa karşı falanca bitkisel çay iyi geliyormuş demek yanlış olur.

İktidarsızlığın da çok çeşitleri vardır. Örneğin, iktidarsızlık ile cinsel organın ilişki esnasında sertleşmemesi birbirlerinden tamamen farklı şeylerdir. Kereviz, iktidarsızlığa karşı anladığımız manada bir çözüm getirmemektedir. Kereviz, ilişki esnasında cinsel organın sertleşme problemine karşı mükemmel bir çözüm getirmektedir. Cinsel ilişkiye girememek veya cinsel arzunun azalması ile cinsel organın ilişki esnasında sertleşmemesi birbirlerinden tamamen farklı şeylerdir. Bu şikâyetler hep iktidarsızlık olarak anlaşılmaktadır.

İktidarsızlık genel bir tanımdır. Ne tür bir iktidarsızlık şikâyeti olduğu hekim tarafından ortaya konulduktan sonra doğru tedavi ve de doğru bitkisel takviye yapılabilir. Örneğin, halk arasında cinsel arzunun azalması veya olmaması da iktidarsızlık kavramı altında konuşulur. Bu da farklı bir şikâyettir. Orta yaşlardan itibaren bazı erkeklerde östrojen hormonu yükselir. Bunun sonucunda, cinsel ilişkiye girme arzuları veya bu doğrultudaki istekleri azalabilir. Bir kaç ay cinsel ilişkiye girme arzuları olmayabilir. Çoğu zaman böyle durumların arkasında yükselmiş olan östrojen hormonu yatmaktadır. Bu konuda bir hekimle konuşup iktidarsızlık şikâyetinin nedenleri teşhis edilmelidir.
Kür: Sertleşme problemine karşı
Kullanılacak olan malzemeler 150-200 gram ağırlığında kereviz (sadece yumrusu) ve yaklaşık onbeş-onaltı adet taze maydanozdur (gövde saplarıyla beraber). 150-200 gram kereviz 300-350 ml (yaklaşık ikibuçuk su bardağı) kaynayan klorsuz suya ekleyiniz ve ağzı kapalı tencerede beş dakika kısık ateşte kaynatınız. Beşinci dakikadan sonra üzerine onbeş-onaltı adet taze maydanoz (gövde saplarıyla beraber) ilave ettikten sonra kaşıkla karıştırıp, üç dakika daha ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz. Toplam sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indirip ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce bir su bardağı içiniz ve arta kalanı da buzdolabında koruma altına alınız.
Eğer öğle yemeğinden önce veya kahvaltıdan bir saat sonra içme imkânınız olmuyorsa akşam hazırlayıp, akşam yemeğinden bir saat sonra, diğer yarısını da akşam yatağa gitmeden önce içebilirsiniz. Bu kürü her gün taze hazırlayarak yirmi-yirmibeş gün uygulayınız.  Bu kür yılda iki-üç kez uygulanabilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha