ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Tıp Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Tıp Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi
Tıp Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Üniversitesi Tıp fakültesi ilk doktorlarını düzenlenen törenle mezun etti.

Balıkesir Üniversitesi Çağış yerleşkesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Yaman,Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Ak Parti milletvekilleri Sema Kırcı, Mahmut Poyraz, Ali Aydınlıoğlu, Rektör Kerim Akın, Emniyet Müdürü Feridun Boz ve Fakülte Dekanları ve velilerkatıldı.
2006 yılında öğretime başlayan Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi altı yıl sonunda ilk mezunlarını verdi. Törende mezun olan 35 doktor adayı hipokrat yemini ederek Meslek hayatına başlamak üzere harekete geçtiler.
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur mezun olan öğrencilere altın hediye etti. Bir konuşma yapan Edip Uğur şunları söyledi;
“ Fakültenin daha kaliteli sağlık hizmeti vermesi ve donanımlı hekim yetiştirmesi için devlet hastanesi ile afilasyon (yakın ilişki) gerçekleştirmesi gereir. Acil servisi olmayan bir tıp fakültesi iyi yerlere gelemez.Son dönemde tıp fakültesi başta olmak üzere Edek, Gönen, Bigadiç, Dursunbey ve Ayvalık ta çok modern hastaneleri halkımızın hizmetine açtık, Balıkesir merkezde 1000 yataklı Bölge hastanesini seneye açacağız. Hükümetimizin sağlığa ayırdığı pay her geçen gün artıyor, dolayısıyla çok fazla hekime ihtiyacımız var dedi.

3 Untitled-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha