ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Tüm : “Devlet içinde işbirlikçiler mi var ?”

Tüm : “Devlet içinde işbirlikçiler mi var ?”
Tüm : “Devlet içinde işbirlikçiler mi var ?”
Bu Habere Oy Verin!

15 yaşındaki kızı kaçırılan acılı baba haykırıyor: “Evladımızı bizden kopardılar”

Untitled-2CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm kızı kaçırılan aileyi ziyaret etti. “Tüm deliller ortada iken 15 yaşında bir kızın geleceğini karartmaya çalışanlar ile devlet içinde işbirliği yapanlar mı var? Bu kadar duyarsızlık olmaz. Biz bu işin takipçisi olacağız” diye konuştu.
Orta Mandıra Köyü’nden Şener C. Hacıilbey Ticaret Meslek Lisesi’nde ikinci sınıfı okuyan kızı B.C.’nin sınıfını teşekkürle geçtiğini ancak kendi köylerinden kaçan bir kadının bu sefer kendi kızını kaçırdığını iddia etti. Bir süre sonra Yavuz Yıldırım isminde birisinin telefonla arayarak “kızınız bizim yanımızda. Merak etmeyin Oğlum Gürkan Yıldırım ile birlikte” diyerek kızına telefonu veriyor. Ancak kız konuşmadan telefonu kapatıyor. O günden sonra bir daha haber alamayan Baba Şener C. Emniyet ve Jandarmaya gittiğini ancak bu birimlerin kendisiyle ilgilenmediğini söylüyor.

“PERİŞANIZ”

Baba Şener C. “Devlet kurumları bizi hor görüyorlar. Çocuğumu tuzağa düşürmüşler. Yetkililer duyarsız davranıyor. Ben kızımın geleceğini düşünüyorum. Onu okutup ayaklarının üstünde durmasını sağlayacağım. Ancak kızımızı bizden kopardılar. Yetkililer de buna göz yumuyor” diye konuştu.

“GEREKİRSE EMNİYETE YÜRÜYECEĞİZ”

Emniyetin, Jandarma’nın ve Savcılığın olaya duyarsız kaldığını söyleyen baba Şener C. köylerinden Turgut Hoca’nın Mehmet Tüm’ü aramasıyla olay başka bir boyut kazanıyor. CHP Balıkesir Milletvekili seçilen Mehmet Tüm Emniyet, Jandarma ve Savcılığı arayarak durumu öğrenmek istiyor. Konu ile ilgilendiklerini belirten yetkililerden söz alan Mehmet Tüm olayın çözülememesi durumunda bir sıra eylem yapacaklarını söyledi. Yarın TBMM’deki yemin töreninden sonra İç İşleri Bakanlığı’na kadar olayı taşıyacağı ve takipçisi olacağını söyleyen Mehmet Tüm “Eğer burdanda sonuç çıkmazsa köylüler hazır olsun. Bütün köylülerle sesimizi duyurmak adına Emniyete yürüyeceğiz. Burada basın açıklaması yaparak sesimizi tüm Türkiye’ye duyurup kızımızın geleceğini karartmayacağız. Bu çocuk en verimli çağında. Niye kaçırıp ailesinden koparıyorsunuz. Hangi devirde yaşıyoruz. Buradan kızı kaçıranlara da sesleniyorum. 15 yaşında reşit olmayan bir kızı alı koymanın cezası var. Eğer kızımız istiyorsa karar verecek yaşa geldiğinde zaten kendi karar verir. Devlet bu olayı çözmek zorunda. Eğer bu devlet 15 yaşındaki bir kız çocuğuna sahip çıkamıyorsa yazık. Yoksa devlet kurumları içinde işbirlikçiler mi var? Deliller ortada iken bu işin üzerine gidilmemesi bazı soru işaretlerini beraberinde getirmiş. Üstüne düşmemişler. Biz bu işe boyun eğmeyeceğiz. Bu köylümüzün çocuğu bizim çocuğumuzdur. Biz bu işin takipçisi olacağız, bu sorunu çözeceğiz. Bu sorunu çözmekte yetersiz kalan ailenin arkasında olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha