ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Ülkü Ocaklarına Helal Olsun

Ülkü Ocaklarına Helal Olsun
Ülkü Ocaklarına Helal Olsun
Bu Habere Oy Verin!

Geçen yıl Ülkü ocakları başkanı seçilen Kürşat Can Ateş yıllardır özlemi çekilen eski ocak kültürünü tekar canlandırmaya başladı.

Yeni başkanın göreve geldiğinden bu yana çalışmaları ve gayretiyle takdir toplayan ve eski günlerine tekrar dönme sinyali veren Ülkü ocakları Bu Ramazan her akşam 100 kişilik iftar veriyor. Milliyetçi gençlerin bu davranışı çevrede büyük takdir görüyor.
Oruçgazi mahallesinde bulunan Ülkü ocakları binasının önünde her akşam ihtiyaç sahiplerine iftar veriliyor. İlk defa bu yıl uygulamaya geçilen organizasyonda Başkan Kürşat Can Ateş in büyük katkısı var. Göreve geldiği zamandan itibaren efendiliği, çaışkanlığı ile dikkat çeken genç başkan bazılarının söylediği eski ocak kültürü kalmadı sözünü tersine çevirmeye çalışıyor. Ülkü Başkanı Ateş “Devlet gücü ile değil yaptığımız işi iman gücü ile yapıyoruz” dedi. Başkan Ateş aynı zamanda ihtiyaç sahiplerine sahur da da yemek verdiklerini bildirdi.

Untitled-2Rahmetli Veysel Çiftçi zamanındaki ocak terbiyesi kültürü ve ahlakının yeniden kazanılmaya başladığını söyleyen çevre halkı, Ocakta bir dönemler ne olduğu, kimin gelip gittiği belli değildi. Ama Kürşat başkan geldikten sonra topluma ve gençliğe faydalı çalışmalar yapılmaya başlandı dedi. Gelir seviyesi diğer mahallelere oranla daha düşük yerde iftar verilmesi ise organizasyonu daha anlamlı kılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha