ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Ve Nihayet Bitti !

Ve Nihayet Bitti !
Ve Nihayet Bitti !
Bu Habere Oy Verin!

Aylardır süren yoğun seçim gündemi seçimlerin bitmesiyle nihayet sona erdi. Ak Partinin birinci parti olarak çıktığı seçimler ülke genelinde genelde sakin bir ortamda geçti.

25. Dönem genel seçimleri hazırlıkları tüm yurtta partilerin yoğun bir çalışma süreci içerisinde geçti. Geçtiğimiz cuma günü Diyarbakırda HDP mitinginde meydana gelen ve 2 kişinin öldüğü 100 civarı yaralı olan hadise dışında yurt genelinde sakin bir ortamda geçti.
Bu seçim döneminde ülke gündeminde en çok merak edilen HDP nin barajı aşıp aşamayacağı idi. Sandıklarıdan çıkan sonuca göre beklenen oldu ve HDP %12.9 oy alarak mecliste temsil hakkını elde etti.

Ülke genelinde açılan sandıklar sonucu şu sonuçlar alındı:
Ak parti : %40.8 , CHP: %25.1, MHP: %16.4, HDP ise :%12.8 oy aldı. Bu sonuçlara göre mecliste Ak parti 258 milletvekili, CHP 132 milletvekili, MHP 81 millet vekili, HDP ise 79 milletvekili ile temsil hakkı kazandı.

Memleketimiz Balıkesirde de çok çekişmeli ve yoğun çalışma içinde geçti seçim çalışmaları. Her kesimden kendilerinin birinci parti olduğunu beyan eden partililer. Böyle bir oratmada seçmenlerde sonuçları merakla tv lerinin başında ve parti merkezlerinde sonuçları dikkatle takip ettiler. Balıkesirde açılan sandıklar sonucu ortaya çıkan tablo şu şekilde oluştu.
Ak parti %38.9 oy 3 milletvekili, MHP %20.2 oy 2 milletvekili, CHP ise %34 oy ile 3 milletvekilini Ankaraya gönderdi.
Şimdi Balıkesir halkı gönderdiği vekiller içinden uzun zamandır hasretini çektiği ve hakketiklerini düşündükleri bir bakan a sahip ollmayı bekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha