ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ATIK YAĞLAR ÜCRETSİZ TOPLANACAK

ATIK YAĞLAR ÜCRETSİZ TOPLANACAK
ATIK YAĞLAR ÜCRETSİZ TOPLANACAK
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Lokantacılar Odası, şehir merkezinde bulunan lokantalardaki kullanılmış atık yağların ekonomiye kazandırılması için anlaşma yaptı.

Balıkesir Lokantacılar Odası ile DEHA Biodizel firması ile sözleşme imzaladı. Sözleşme ile atık yağlar, lokantalara ücretsiz olarak verilen bidonlarda şirket tarafından toplanacak. Balıkesir Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, lokantalardan atık yağların toplanması için DEHA Biodizel şirketiyle bir yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. İmza törenine, şirket yetkilisi Bahar Taşkıran da katıldı. Atılan imzalarla söz konusu firma, lokantalarda bulunan atık yağları toplayacak. Firma lokantalara ücretsiz bidon temin edecek, atık yağ toplama, taşıma ve depolama işini periyodik olarak yapacak.

Oda Başkanı Yıldız, çevreye verdikleri önemi bu sözleşmeyle gösterdiklerini söyledi. Projeyle atık yağların ekonomiye tekrar kazandırılacağına dikkat çeken Yıldız, “Bu durum gerek çevre gerekse ekonomi açısından çok önemli. İki yıllık sözleşme yaptık. İşyerlerinde bulunan atık yağları şirketin temin ettiği bidonlara dolduracağız ve şirket, belirli günlerde gelerek bunları alacak. Bu konuda üyelerimizin duyarlı olacağından eminiz. Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında 2872 sayılı yönetmelikte de bitkisel atık yağların toplanması konusunda yazı geldi. Üyelerimizin mağdur olmaması için” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha