ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK

BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK
BALIKESİR’E İLGİ BÜYÜK
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Büyükşehir olduktan sonra hükümet yetkilileri ve Bakanların yoğun ilgisi dikkat çekiyor. Son zamanlarda Ali Babacan, Mehmet Müzezzinoğlu, Taner Yıldız ve Bülent Arınç ın Balıkesir e gelmeleri ve çeşitli açılışlar yapmaları ve incelemeler yapmaları Balıkesir’e verilen önemin büyük olduğunu gösteriyor.

 
Balıkesir li milletvekillerinden yıllardır bir bakan çıkmamasından şikayetçi olan Balıkesir e son aylarda Bakanların ve üst düzey yöneticilerin sık sık ziyaret etmeleri bir nebze olsun rahatlamalarına sebep oldu. Bakanların ve üst düzey yöneticilerinin Balıkesir e olan bu ilgilerinde A.Edip Uğur un etkisinin büyük olduğu söyleniyor.
Son olarak dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ın ve Bülent Arınç ın Balıkesir ve ilçelerini ziyaret ederek açılışlar ve incelemelerde bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız önce Havran da temaslarda bulundu, ardından Gönen de tamamen yerli teknoloji ile inşaa edilen ve dünyada örneği tek olan Çevre ve enerji kompleksi, entegre biyogaz ve organik gübre üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Bir diğer açılış da Bandırma Edincik te biten ve 225 milyon liraya mal olan rüzgar enerji santralleri oldu. Üretime başlayan Rüzgar enerji santralleri 60.000 konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak kapasitede Açılışa Balıkesir valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Balıkesir Ak parti milletvekilleri, Gönen Belediye Başkanı ve resmi halk katıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız yaptığı konuşmada “Bu tesisler ithal ettiğimiz doğalgaza ödeyeceğimiz döviz miktarını düşürüyor, tarım ve çevre bakanlıklarımıza ve bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

q

 

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç ise Balıkesir merkezde Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçelerde inceleme ve temaslarda bulundu. Eşi Münevver Arınç ile birlikte geldiği Balıkesir de Altıeylül Belediyesinin düzenlediği iftar ve sahur programlarına katıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha