ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAÜ BİRİNCİ OLDU

BAÜ BİRİNCİ OLDU
BAÜ BİRİNCİ OLDU
Bu Habere Oy Verin!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) düzenlediği “DASK 2015 Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması”na katılan Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan Balıkesir Üniversitesi ekibi birincilik ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’deki üniversiteler arasında düzenlenen ve 66 takımın 26’sının finale kaldığı yarışma kapsamında proje ekipleri, İstanbul Ataşehir’de yapılması düşünülen 30 katlı bir otel binasının statik-mimari tasarımıyla birlikte projelerini maket haline getirdi.
Değerlendirmeler sonucunda finale kalan ve aralarında BAÜ’nün de yer aldığı 26 üniversitenin maketleri 28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Osmanlı Devlet Arşivleri Kongre Merkezi’nde yarıştı. Yarışma sonunda Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden Ferda Şan, Seren Yavuz, Mazlum Yusufoğlu, İnan Şaş ve Meryem Melek’in, Araş. Gör. Halil Uysal danışmalığında oluşturduğu Balıkesir Üniversitesi “Kolezyum” Takımı birincilik ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, yarışmanın ardından birinciliği kazanan proje ekibi üyelerini makamında ağırladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Arı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turgut Özdemir’in de yer aldığı ziyarette Rektör Özdemir, elde edilen başarıda emeği geçenleri tebrik ederken, öğrencilerimizin mesleki gelişimlerini arttıracak tüm çalışmalara desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha