ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BOĞULAN ASKER 3 KİŞİYE HAYAT VERDİ

BOĞULAN ASKER 3 KİŞİYE HAYAT VERDİ
BOĞULAN ASKER 3 KİŞİYE HAYAT VERDİ
Bu Habere Oy Verin!

Erdek Mayın Filo Komutanlığında vatani görevini yapan Tugay Ülger, önceki gün gemiden dengesini kaybederek denize düştü. Denizden askeri personel tarafından çıkartılan Tugay Ülger, askeri ambulansla Erdek Neyyire Sıtkı Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Ülger, Bandırma Devlet Hastanesine sevk edildi. Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Tugay Ülger’in dün beyin ölümü gerçekleşti. Bu gelişme üzerine Turgay Ülger’in yakınları ile irtibata geçen hastane yetkilileri organ nakli konusunda onay alınca Bursa’dan gelen ekipler, Ülger’in karaciğer ve iki böbreğini aldı. Böbrekler Acıbadem Bursa, karaciğer de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde organ bekleyen hastalara nakledilecek.

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Başhekim Yardımcısı Dr. Ersin Atıcı, Ülger’in su altında uzun süre havasız kalması nedeniyle beyninde ciddi hasarla hastaneye getirildiğini belirterek, “Yaptığımız müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşince ailesiyle irtibata geçerek organ bağışı konusunda ikna ettik. Bu gelişmelerden sonra Bursa Doku ve Organ Nakli Bölge Koordinatörlüğü ile iletişime geçtik ve hastanın gerekli tıbbi bilgilerini ilettik. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra Acıbadem Bursa ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinden gelen organ nakil ekipleri, beyin ölümü gerçekleşen hastanın iki böbrek, karaciğerini 4 saatlik operasyonla aldı” dedi.

Bursa Acıbadem Üniversitesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Salih Gülten, Bandırma Devlet Hastanesi’nin organ bağışları konusunda başarılı bir hastane olduğunu söyledi. Operasyon Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Koordinatörü Ersin Ergil ve Acıbadem Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Dr. Salih Gülten ve ekibi tarafından yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha