ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

HASTANE DE REZALET

HASTANE DE REZALET
HASTANE DE REZALET
Bu Habere Oy Verin!

Büyük uğraşlarla ve beklentilerle son 5 yılın Dursunbey için yapılan en güzel yatırımlardan biri olan Dursunbey Devlet Hastanesinin son hali içler acısı. Halkın deyimiyle “Uzay Üssü” gibi olan Hastane, gerek personel eksikliği, gerek tıbbi eksiklikleri gerekse çevresinin bakımsızlığıyla son günlerde dikkatleri üzerine çekiyor.

DURSUNBEY DEVLET HASTANESİNİN BAHÇESİ HURDACIYA KİRAYA MI VERİLDİ?

 

Daha resmi açılışının üzerinden 6 ay geçen hastanenin çevresinde kar ve yağmurdan harap hale gelmiş eski dolap, masa ve sandalye çöplüğü hastaneye giren yerli yabancı herkesin kafalarında soru işareti bırakıyor. Eski hastaneden sökülerek burada bekletilen işe yarar birçok malzemenin çöp haline gelmesinin sorumlusunun, bu malzemelerin başka kurumlara verilmesini istemeyen Balıkesir Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Hasan Hocağlu olduğu iddia ediliyor. Vatandaşlar Hocaoğlu’na “Dursunbey söz konusu olduğunda doktor ve personellerinde nakıs davrandığınız hastanemizi çöplük olarak mı görüyorsunuz. Yada Dursunbey Devlet hastanesi Bahçesini bir hurdacıyamı kiraladınız”  sorusunu yöneltmeye başladı.

ANA YOLA CEPHE HASTANE GİRİŞİNDE AYLARDIR HARF SKANDALI YAŞANIYOR

moncler outlet sale com/wp-content/uploads/2015/07/ss9-300×150.jpg” alt=”ss” width=”300″ height=”150″ />

Hastanenin tabelasındaki bir “L” harfinin ışıkları aylardır tamir edilmediği için bu durum vatandaşlar arasında alay konusu oldu. Oldukça şık bir görünümü olan tabelada L harfinin yanmaması sebebi ile akşamları “DURSUNBEY DEV ET HASTANESİ” şeklinde komik bir yazı, yoldan geçenlerin dikkatini çekiyor. Özellikle Bayram boyunca araç trafiğinin arttığı yoldan geçen vatandaşlar “et hastanesi” kurmuşsunuz şeklinde esprilerle durumu alay konusu ettiler.

Konu ile ilgili açıklama yapan bir vatandaş “Hastanemizin içi gerek doktoru, gerek hemşiresi gerek hasta bakıcısı ile dolu dolu olsa çevredeki bu fiziki yetersizlikler kimsenin gözüne batmaz. Ama gel gör ki, hastane içi de dışı da boş bir binadan ibaret imajı veriyor” dedi.

Aynı vatandaşın iddiasına göre “Dursunbey`e gönderilen bazı sağlık personelinin Balıkesir il sekreterliğince anlaşmalı olarak kadrosu Dursunbey`e veriliyor ertesi gün de görevlendirme ile Balıkesir merkeze çekiliyor. Buna da sebep olarak personelin sağlık problemleri veya eşinin görev durumu gibi bahaneler gösteriliyor” dedi. Bizde Balıkesir il sekreteri Sayın Hasan Hocaoğlu`na buradan soruyoruz; Kadrosu Dursunbey`de görünüp de Dursunbey de görev yapmayan, ya da haftanın bir günü görev yapıp diğer günlerde Balıkesir`de görevlendirilen kaç personeliniz var?

Dursunbey Devlet Hastanesi şu anda sadece pansuman ve Balıkesir`e ambulans ile sevk görevinden başka bir görev yapmadığını iddia eden bir vatandaşta “Dursunbey`de 30 civarında veteriner hekim bulunurken, bir tane kadın doğum uzmanı yoktur. Bu serzenişimiz ve olayın üzerine gidişimizin hastane yönetimi veya başhekimimizin yetersizliği ile alakalı değildir. Onların da çabası fayda etmemektedir. Balıkesir eskiden beri Dursunbey`i bu konularda her zaman yalnız bırakmıştır. Bize düşen sessizlik ve kabullenmişlik ise eğer; Dursunbeyliler olarak biz hep sessiz kalıp ses çıkarmamaya ve boyun eğmeye alışkınız. Bunun sonucu olarak da sağlığımızla alay edilen bir konuma kadar düştük. İşsizlik geçicidir ama kaybedilen canlar geri gelmez.” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha