ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ONKOLOJİDE BÖLGE HASTANESİ GİBİYİZ

ONKOLOJİDE BÖLGE HASTANESİ GİBİYİZ
ONKOLOJİDE BÖLGE HASTANESİ GİBİYİZ
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’in radyoterapi ve kemoterapide 450 hasta kapasitesi var ve halen 220 hastaya hizmet veriliyor. Hizmet üst düzeyde. Akla kanser hastanesi kurulabilir mi fikri gelse de, Sağlık Bakanlığı’nın yatırım programları arasında Balıkesir’e bir kanser hastanesi yapma gibi bir projesi henüz yok. Bölge olarak bağlı olduğumuz Bursa’da yok.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Servet Kocaöz “Balıkesir şu anda kanser tedavisinde adeta bir bölge hastanesi gibi hizmet veriyor. Radyoterapide 300 hastaya hizmet verme kapasitemiz var. Kemoterapide 150 hasta kapasitemiz var. 70 civarında hastamız kemoterapi görüyor. Radyoterapide ise kapasitemiz 300 olmasına rağmen 220 hastamız var. Yeni hastane bitirildiğinde bu kapasite daha da artacak” dedi.

Balıkesir’deki Kanser Tedavi Merkezi’nin zaten çok iyi durumda ve yeterli olduğunu DEMOKRAT’a özel aktaran Müdür Kocaöz “Balıkesir’de kanser hastalığını tedavi konusunda tek eksiğimiz Lösemi Çocuk Bölümü’dür. Bu bölümümüz yok! Bunu da yeni hastane bittiğinde açacağız. Kanser tedavisinde, kemoterapi ve radyoterapi konularında son derece yeterli cihazlara sahibiz. Sağlık Bakanlığı’nın ise her İl’e bir kanser hastanesi yapma gibi bir planlaması yok. Biz bölge olarak Bursa’ya bağlıyız. Bursa’da bile kanser hastanesi yok! Balıkesir olarak kanser tedavi konusunda son derece iyiyiz, yeterliyiz. Eksik olan Lösemi Çocuk Bölümü’nü yeni hastanede kuracağız” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha