ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SULAR ISINIYOR!

SULAR ISINIYOR!
SULAR ISINIYOR!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesirspor da kazan kaynamaya devam ediyor. Taraftar grupları, Kulüp yöneticileri ve Dr. Feyyaz Çiftçi arasındaki polemiklere  MHP milletvekili İsmail Ok ve Balıkesirspor eski Başkanı Rafet Çetinel de dahil oldu.

Balıkesirspor kulüp yönetimi, taraftarlar, eski yönetici ve Başkan adayı Dr.Feyyaz Çiftçinin aralarındaki polemiklere geçtiğimiz günlerde eski kulüp başkanı Rafet Çetinel in açıklaması ile yeni boyut kazanmıştı. Önceki gün eski Belediye Başkanı ve MHP milletvekili İsmail Ok un basın açıklaması yapmış ve Rafet Çetinel ile ilgili beyanlarda bulunmuştu.

Eski kulüp Başkanı MHP milletvekili adayı Rafet Çetinel sosyal medya üzerinden yeni bir basın açıklaması yayınladı. Eski Başkan Rafet ÇEtinel in basın açıklaması şöyle:

 
“Çok değerli basın mensubu arkadaşlarım;

Balıkesirspor Başkanlığı yaptığım dönem ile ,ilgili gerek sosyal medya gerekse basında kısırdöngü tartışmaların yapıldığı şu günlerde yapılan basın açıklamalarında ismimin geçmesi nedeniyle bu açıklamayı istemeyerekte olsa yapmak zorunda kaldım.

Balıkesirspor umuzun Başkanlığını yaptığım 2009-2010 sezonunda Balıkesir Belediye Başkanı olan sayın İsmail Ok 9 Haziran 2015 tarihinde yapmış olduğu basın açıklamasında sayın Feyyaz Çiftçinin daha önce yapmış olduğu basın açıklamasına karşılık olarak şampiyon olduğumuz dönemde yapılacak olan olağan kongre de başkan adayı olarak şahsıma ve yeni yapılacak olan yönetimime destek vereceğini ve basında bu görüşlerini paylaşmış olması doğrudur. Ancak; bundan somraki süreçten bahsedilememiştir. Bu sürecin yaşandığı günlerde bende yönetim listemi hazırlayarak tamamladım. Hatta sayın başkan ve yardımcısı Yusuf Özenç ile listedeki isimleri paylaştım. Daha önceki yönetimimde bulunan bazı arkadaşlar benim yönetimimde yer almak istemediklerini beyan ettiler. Bende zaten bu arkadaşları yönetimime alma niyetinde değildim. Bir gün Keçiören spor Başkanı arkadaşım Halit bey Balıkesire gelmiş benide ziyaret etmek istedi ve benim ofisimde yaptığımız görüşmede daha önce uğradığı yerlerden öğrendiğini, kongre sürecinde başka adaylar olduğunu söyledi. Görüşme bittikten sonra hayretle ve şaşkınlıkla Belediye Başaknı İsmail Ok u aradım ve sayın başkan birileri liste çalışmaları yapıyormuş eğer başka aday arkadaş varsa ben aday olmayayım dedim. Çünkü şampiyon olmuş bir takımın başkanıydım. Sayın İsmail Ok bana telefonda kimlermiş onlar, benim haberim yok gel görüşelim dedi. Ertesi gün başkan ın yanına gittim. Tuna Aktürk başkan olacağını söyledi bende aday olmayacağım ile ilgili basın açıklaması yaptım.

Ancak daha sonra öğrendiğime göre bu süreçlerin yaşandığı günlerde belediyede kimlerle kimlerin başkan adayı yapılmak istendiği eski başkan yardımcısı Tuna Aktürk ün yapmış olduğu son basın toplantısında bahsettiği gibi “Rafet başkanın fikirlerine saygı duyuyorum ama birlikte hareket ettiği insanlar 5 yıl öncebaşkanlıktan ayrılması için ona baskı yapanlarla beraber” dediklerini açıklarsa benim neden aday olmadığım sayın İsmail Ok un ne kadar destek verdiği anlaşılmış olur.

Balıkesirsporumuzun şampiyon olmasıyla birlikte Balıkesirspor Başkanı olarak şahsımın isminin kamuoyunda öne çıkması sayın İsmail Ok un beni siyasi, rakip olarakta görmesi benim başkan olmamı istememesi kadar doğal bir şey olamaz.

Ayrıca tuna başkan ya beni anlamamış ya da anlamak istemiyor. Benim sosyal medya da yapmış olduğum açıklamalarım birileriyle hareket ediyorum anlamı taşımaz. Ve kimseye de destek vermiyorum. Tuna Aktürk ün bu makamda kalmak için bu kadar ısrar etmesine anlam verememekteyim. Ben şu andan itibaren kongreye gitmemekle Balıkesirspora sayın Tuna Aktürk ün zarar verdiğini söylüyorum. Çünkü sayın Tuna Aktürk ün bu güne kadar Balıkesirspora yaptığı hizmetleri takdir ediyorum. Ama artık misyonunu doldurduğunu düşünüyorum. 1yıl 6 ay hak mahrum,iyeti cezası alaln bir başkanın kulübünün başında olmasının bir anlamı yoktur. Kavgayla bu işin olmayacağını sende biliyorsun, Belediye desteği olmadan bu işin olmayacağını sen herkesten daha fazla biliyorsun. Çünkü sen bu makama bu şekilde geldin ve geçen yıl bırakman gerekiyordu. Ama yapmadın, durum ortada. Belediyenin desteği şart çünkü Balıkesirspor un artık yeni tesis ve projelere ihtiyacı var. Büyükşehir olan Balıkesir bunu yapacak güce erişmiştir. Sayın Tuna Aktürk ben kimseyle birlikte hareket etmiyorum. Sana tecrübesi olan bir kardeşin olarak sadece tavsiyede bulunuyorum. Balıkesirspor u kongreye götür, takımı ve Balıkesir i rahatlat.. Bu söylediklerimi ve beni ancak Balkes sevdalıları anlar…”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha