ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Susurluk Ayranı Ve Tostu Coğrafi Konum Olarak İşaretlenecek

Susurluk Ayranı Ve Tostu Coğrafi Konum Olarak İşaretlenecek
Susurluk Ayranı Ve Tostu Coğrafi Konum Olarak İşaretlenecek
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul-İzmir karayolunun dinlenme noktası olan Susurluk’ta tost ve ayran için coğrafi işaret alınıyor.

Susurluk Ticaret Odası tarafından yapılan tescil çalışmalarında sona gelinirken, Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt, kaliteli ürün ve kaliteli hizmet ile meşhur olan Susurluk tost ve ayranının aynı kalitede gelecek yıllara ulaşacağını söyledi.
Susurluk’ta tost ve ayranın aynı kalite ile gelecek yıllara ulaşması için başlanılan coğrafi işaret çalışmalarında sona gelindi. 10’dan fazla dinlenme tesisinin olduğu ve İstanbul-İzmir karayolunun dinlenme noktası olarak bilinen ilçede yapılan tost ve ayranı ilçe ekonomisini hareketlendiriyor.
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Susurluk Ticaret Odası Başkanı İlker Kurt, “Tescil ve coğrafi işaret çalışmaları son aşamasında. moncler outlet shoes En son başvurumuzun sonuçlanması ile ilgili kodlarımız da geldi. Coğrafi işaretin tescili ile birlikte ayranının yapım tekniği, diğer ayranlardan ayırıcı özelliği ile ilgili uzman görüşleri istenildi. Bu uzman görüşleri İlçe Tarım Müdürlüğü ve Meslek Yüksekokulu’ndan aldığımız uzman görüşünü patent enstitüsüne gönderdik, kısa sürede coğrafi işareti alıp Susurluk ayranı adı ile satılan ayranların denetimini de yapabileceğiz. Aynı kalitede halkımıza hizmetin verilmesini sağlayabileceğiz” dedi.
En kaliteli tost ve ayranın Susurluk’ta yapıldığını ifade eden Başkan Kurt, “Susurluk ayranını diğer ayranlardan ayıran en büyük özellik yöremizin doğal sütünden yapılan yoğurtlarla ve yöremizin doğal kaynak suları ile yapılan ayran olması en büyük özelliği. Yöremizde üretilen sütlerin yağ oranları yüksek, katkı maddesi yok. Tostumuz için de coğrafi işaret çalışmamız devam ediyor. Tost ve ayran Susurluk’ta yenir, en kalitelisi buradadır. Yıllar önce büyüklerimiz tarafından yapılmaya başlanılan bir üretimdir bu. İyi kaliteli ürün ile Susurluk tost ve ayranını meşhur etmişlerdir. Bu güzergahtan geçen herkes Susurluk tost ve ayranını bilir,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha