ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YETİMLER SAHİPSİZ DEĞİL!!

YETİMLER SAHİPSİZ DEĞİL!!
YETİMLER SAHİPSİZ DEĞİL!!
Bu Habere Oy Verin!

İstanbul merkezli dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Balıkesirliler geleneksel olarak yaptıkları 66 yetim ve öksüze bayramlık elbiselerini alarak sevindirdiler.

Üç yıldır Balıkesirde ve ilçelerinde yaşayan yetim ve öksüzleri tespit edip koordine olarak Ramazan bayramlarında tespit edilen çocuklara bayramlık alan Balıkesirliler bu Ramazan bayramında 66 çocuğa bayramlık alarak sevindirdiler. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen vatandaşlarımız mali durumlarına göre 1-2-5-8 er çocuk olmak üzere yetim ve öksüzlere bayramlık hediye ederek çifte bayram yaşattılar.
Geçtiğimiz yıllarda Dursunbey, Soma gibi yerlerdeki çocukları sevindiren yardımsever Balıkesirliler bu sene geçtiğimiz günlerde vefat eden 1.Sakarya mahallesi muhtarı Mümin Yıldız ın mahallesi ve Vicdaniye mahallasenindeki çocukları sevindirdiler. Mahalle muhtarları ile ortaklaşa yapılan çalışma sonucunda 66 çocuk ayakkabısından çorabına kadar giydirildi. Organizasyon yapılırken çocukların rencide edilmemesine dikkat edildi.

SC

İsmini açıklamak istemeyen organizasyon sorumlusu ” Biz Balıkesirli dostlar olarak 3 senedir bu işi yapmaya çalışıyoruz. Büyük bir aile olduk artık, Bayrama 1 ay kala organize olmaya başlıyoruz, önce nerede çalışma yapacağımıza karar veriyoruz, daha sonra o yerdeki ihtiyaç sahibi çocuklarımızı tespit ediyoruz. Ailemizdeki dostlara çocuk giydirmek istiyormusun diye soruyoruz hatta zamanından önce bazı dostlar isimlerini yazdırıyor beni unutma bu bayram diyorlar. Daha sonra tespit edilen yerde ki yetkili arkadaşımız çocukları bizzat alıp mağazaya götürüp giydiriyor. Bazı hemşehrilerimiz  kendi götürüp giydiriyor. Kimileride çocuğun adres ve yaş bilgilerini alıp kargo ediyor. Çok şükür bu sene 66 çocuğumuza ulaştık. Mahalle muhtarlarımızla ortaklaşa iyi bir çalışma yaptık. İnşallah bu çalışmalarımız önümüzdeki yıllarda artarak devam eder” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha