ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

Yörük Kızı

Yörük Kızı
Yörük Kızı
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’in Sındırgı İlçesine bağlı Yaylacık Köyü’nde doğdu, ilk orta ve liseyi Sındırgı’da okudu.Konservatuar eğitimini Bursa’da alan Şengül Bulut Arsever hala Bursa’da ikamet etmekte evli ve iki kız annesidir, fakat kızları ile annelerini ayırt etmek neredeyse imkansızdır.

Hem alaylı hem mektepli olan Şengül Bulut Arsever ege yöresi türkülerine yatkınlığıyla tanınsa da tüm yöre türkülerini icra eden Karakeçili Yörüklerindendir. Yörük Kızı lakabına uygun yaşam biçimiyle öne çıkmaktadır.Ailesine ait el işlemesi yöresel kıyafetlerini hala muhafaza eden zaman zaman konserlerinde tanıtan bir kültür elçisidir.Yöresel türkülerin otantik icrası ile TRT’nin dikkatini çekmeyi başaran Şengül Bulut Arsever, belgesel formatında iki bölümden oluşan bir Yörüklerin Türküsü ve henüz yayınlanmamış olan TRT avaz için çekilen Ortak Miras Belgeseli’nde de Balıkesir türkülerini Yöresel kıyafetleri ile icra ederek yer almıştır.

Yörük yerleşimlerinin bulundugu bir çok il ve ilçede konserlere imza atmıştır. Hala festival şenlik ve diğer organizasyonlarda konserlerine devam etmektedir. Şengül Bulut Arsever yöresel türkülerin derlenmesi ve kayıt  altına alınması çalışmalarını da sürdürmektedir….

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha