ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

18 DEĞİŞİK ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER KEPSUT’A GELDİ

18 DEĞİŞİK ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER KEPSUT’A GELDİ
18 DEĞİŞİK ÜLKEDEN ÖĞRENCİLER KEPSUT’A GELDİ
Bu Habere Oy Verin!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği proje kapsamında Almanya’dan gelen misafir öğrenciler ile bir araya gelen Kepsutlular, karşılıklı değer ve kültür alışverişinde bulundu. Tanışma amaçlı hazırlanan projede barış ve kardeşlik içerikli mesajlar verildi.

Kepsut, dünya çapında 18 ülkeden toplam 35 öğrenci ile buluştu. Proje kapsamında, Almanya’dan gelen farklı ülke vatandaşı (Portekiz, Rusya, Afganistan, Fildişi Sahilleri, Brezilya vb.) gençler Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, ilçe Kaymakamı Ömer Bilgin, Hayatın Ritmini Yakala grubunun kurucusu olan müzik öğretmeni Nuri Dağdelen ile birlikte Kepsut’un mahallelerini gezdiler. Mestanlar Mahalle Muhtarı İsmail Çoban ve mahalle sakinlerinin ev sahipliğini yaptığı program kapsamında, Almanya’dan gelen farklı ülke vatandaşı gençlere hem Balıkesir hem de ilçenin tanıtımı yapıldı. Bu vesileyle, yöresel yemekler ve Türk kültürünün bir parçası olan, gözleme, tarhana, yufka açma, közlenmiş mısır köy ortamında misafirlere ikram edildi. YİBO’daki müzik öğretmeni Nuri Dağdelen’in kurucusu olduğu Ritmini Yakala grubu ile dünyanın ortak dili müzik sayesinde Barış ve Kardeşlik içerikli mesajlar verildi. Kepsut sakinleri de dünya çapında 18 milletten toplam 35 öğrenci ile buluşmanın heyecanını yaşadı.
125. YİBO Hayatın Ritmini Yakala Grubu ile birlikte Almanya’dan gelen misafir öğrenciler, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ile yemekte buluştu. Misafir öğrenciler ile tek tek ilgilenen Cankul, yemek sonunda çeşitli hediyeler ile misafirlerini uğurladı. Başkan Cankul, 125.YİBO’da tüm Türkiye’nin tanıdığı Hayatın Ritmini Yakala Grubunun her konuda destekçisi olacağını söyledi.

Hayatın Ritmini Yakala Grubu kurucusu olan müzik öğretmeni Nuri Dağdelen “Bugüne kadar Kepsut’u tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalıştık. Başkan Cankul’un da bu konuda desteği ve emeği büyük. Son olarak ilçemiz Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği proje ile dünya çapında 18 milletten toplam 35 öğrenci ile buluştu. Herhangi bir aksilik çıkmaz ise 19-27 Ekim tarihleri arasında biz de Hamburg’a gideceğiz. Kültürlerimizi pekiştireceğiz” dedi.

Almanya’dan gelen misafir öğrenciler, gördükleri ilgiden dolayı çok memnun olduklarını belirterek,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha