ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

B8 İŞENCESİ

B8 İŞENCESİ
B8 İŞENCESİ
Bu Habere Oy Verin!

Miadı dolmuş toplu taşıma araçlarını zorunlu olarak yenileyen Balıkesir Halk Otobüsleri A.Ş. seyahat edenlerin çoğunluğunu yaşlı ve emekli vatandaşların oluşturduğu ‘B8, Aygören Hattı’nda çalışan aracın zarar yazdığı gerekçesiyle rölantiye alıp, seferleri aksatınca tepkileri üzerine çekti.

Duraklarda saatlerce otobüs bekleyen B8, yolcuları araçlarını zaman zaman parka çeken, sefer atlayıp  hareket saatlerine uymayan, otobüs şoförlerine isyan etti. Belediye yetkililerini duyarsızlıkla suçladı.

BU NASIL BELEDİYECİLİK?

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u göreve çağıran vatandaşlar, “Yaptıkları icraatları yerel gazetelerde ballandıra ballandıra anlatıp, göz boyayan belediye başkanları bir otobüsün düzenli çalışmasını sağlayamıyor. Bu hattı kullanan bizlerin çoğunluğu emekli yaşlı ve güçsüz kişileriz. Şimdi şoförler otobüse binenlerin çoğu 65 yaşının üzerinde. Hattan para çıkmıyor. Çıkan ise, zaten otobüsün mazotunu karşılamıyor diye  keyfiyeti eline alınca olan bizlere oldu. Belediyelerin asli görevi vatandaşa hizmet etmek değil mi? Biz illaki klimalı yeni otobüs istemiyoruz. Eskisi de bizi taşır. Çoğunluğumuz emekli yaşlı ve güçsüz  insanlar olabiliriz. Yaşlılara hiç mi saygı kalmadı. Çarşıdan pazardan aldığımız yüklerle duraklarda saatlerce otobüs bekliyoruz. Kimsenin de bilgisi olmadığı için gelmeyince de çaresiz yokuşları çıkmak zorunda kalıyoruz. Bizi yok sayanlar bir gün kendileri de yaşlanacağını unutmasın. Böyle uygulama, böyle duyarsızlık olmaz olsun” diye dert yandılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha