ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BAKANLIKTAN ONAY ÇIKTI

BAKANLIKTAN ONAY ÇIKTI
BAKANLIKTAN ONAY ÇIKTI
Bu Habere Oy Verin!

Dursunbey Belediyesi tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Organize Sanayi Bölgesi kurulması için proje halinde sunulan arazi için bakanlıktan onay çıktı. Haziran ayında Dursunbey’de toplanan OSB yer seçim komisyonunda görüş bildiren kurumların olumlu görüşlerinin ardından Ankara’da temaslarda bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan süreci bizzat yakından takip etti. Kurumlar arasında adeta mekik dokuyan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan dün Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğünden müjdeli haberi aldı.

Akbaşlar mahallesi Yumru Karabük mevkiindeki yaklaşık 102 hektar büyüklüğündeki Organize Sanayi Bölgesini inceleyen Bakanlık, kurumların görüşlerinin Bakanlığa intikal ettiğini, Bu raporların incelenmesinin ardından Akbaşlar da bulunan bu arazinin Organize Sanayi Bölgesi yeri olarak uygun görüldüğü bildirdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bundan sonraki sürecin çok daha yoğun geçeceğini fakat geriye kalan diğer aşamaların kendileri için daha kolay olacağını söyledi. OSB için sürecin devam ettiğini ifade eden Bahçavan sürecin en zor etabı olan yer izni ile ilgili maddeyi sorunsuz geçtiklerini belirtti. Bundan sonraki sürecin mera vasfındaki parsellerin vasıf değişikliğinin yapılarak, hazine adına tescil ettirilmesi olacağını söyleyen Başkan Bahçavan, Bakanlık tarafından istenen diğer hususların tamamlanmasının ardından Dursunbey Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasının kesinleşeceğini belirtti.

GELİŞEN DURSUNBEY İÇİN HAYALLERİMİZ GERÇEK OLUYOR

Dursunbey’in geleceği için büyük hayaller kurduklarını ifade eden Başkan Bahçavan, büyük oranda göç veren ilçenin tekrar göç alması için gecelerini gündüzlerine kattıklarını söyledi. Organize Sanayi bölgesi projesinin bu projeler arasında yer aldığını söyleyen Başkan Bahçavan, kurulacak Karma Organize Sanayi Bölgesi için bir çok firmanın şimdiden yer tahsis etmek istediğini söyledi. 28 Temmuz 2015 tarihli Bakanlık yer seçimi raporunun olumlu yönde gelmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyleyen Başkan Bahçavan “Allah’ın izni ile Hayallerimiz bir bir gerçek oluyor. Gelecekte Akbaşlar mahallemizde sıralı bir çok fabrikayı gördüğümüzde bu hayallerimiz taçlandıracağız. Aş ve İş için memleketini bırakmak zorunda kalan hemşehrilerimizin, geri dönmeye başlaması ile de bir idealimizi daha gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha