ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

KAVUNLAR YOLLARA ÇIKTI

KAVUNLAR YOLLARA ÇIKTI
KAVUNLAR YOLLARA ÇIKTI
Bu Habere Oy Verin!

Ünlü Bigadiç kavunları olmadı ve Balıkesir’in diğer bölgelerindeki kavun ürünlerine gelen küf hastalığı nedeniyle ürün olmadı. Kırkağaç bölgesinde bol olduğu belirtilen kavunlar yollara traktörlerle getirilerek seyahat edenler için satışa sunuldu. Ancak kavunlar istenildiği gibi arz ve talep görmeyince, işportacılar gibi tane fiyatları 50 kuruşa kadar düştüğü gözlendi.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız kavun üreticileri “Hava sirkülâsyonu olan depolarda askıda tutabildiğimiz kadar tutuyoruz. İstanbul’dan gelen alıcılara satıyoruz. Satabildiğimiz kadar yol kenarlarında satıyoruz. Tatile gidenler, tatilden gelenler üç-beş ve kimisi de on tane kavun alıp evine götürüyor” dedi.

KÜÇÜKLERİ 1, ORTA BOYLARI 2 BÜYÜKLERİ 3 LİRADAN SATIYORLAR

Kavunları küçük, orta ve büyük olarak üç gruba ayırdıklarını aktaran üreticiler “Bu yıl kavunlar sadece yağmur sularından aldığı su ile büyüdü. Kesinlikle sulama yapılmadığı için de kavunlar çok tatlı. Bir alıp yiyenler sonra gelip 10 tane alıp gidiyorlar. Balıkesir’de bazı marketlere kavun veriyoruz. Ama çok fazla değil. Daha çok yol boylarında yolculara satıyoruz” diye konuştular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha