ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MHP YAPAMAZSA BARAJIN ALTINDA KALABİLİR

MHP YAPAMAZSA BARAJIN ALTINDA KALABİLİR
MHP YAPAMAZSA BARAJIN ALTINDA KALABİLİR
Bu Habere Oy Verin!

MHP erken seçimde yüzde kaç oy alır? MHP’li Sinan Oğan, erken seçimde MHP’nin oy oranlarıyla ilgili şaşırtıcı tahminlerde bulundu.

MHP 24. Dönem Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, erken seçimin sürprizlere gebe olduğunu söyledi. Oğan’a göre MHP 1999’daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002’deki hezimeti yaşayabilir.

Türkiye büyük ihtimalle 1 Kasım’da sandık başına gidiyor. Seçmen 5 ay arayla yeniden oy kullanacak. AK Parti’nin yeniden tek başına iktidara gelip gelemeyeceği merak konusu.

ANDY AR’IN EN KAPSAMLI ANKET SONUÇLARI

İktidar partisinin HDP ve MHP’den ne kadar oy alabileceği tartışılırken, 7 Haziran seçimleri öncesi MHP’den aday gösterilmeyen Oğan, erken seçim ve oy hesaplamalarına ilişkin çarpıcı öngörülerde bulundu.
Milliyet yazarı Tunca Bengin, bügünkü köşesinde Oğan’ın şaşırtıcı açıklamalarına yer verdi.

– Toplumu algılar yönetiyor. Bugün var olan algı, MHP’nin bir çok şeye karşı olduğu ve süreci doğru yönetemediği şeklinde. Bu da seçim sonuçlarını doğrudan etkileyebilecek bir durum…

– AKP doğrudan MHP’ye oynuyor. Herkes biliyorki AKP ne kadar uğraşırsa uğraşsın HDP’den bir puan alır, onun tekabül ettiği milletvekili sayısı da çok kayda değer değil. Ama kritik illerde MHP’ye oynadığı takdirde sonuç değişir.

– CHP’nin hedefinde bir kısım MHP oyları var. Koalisyon hükümeti kurma sürecinde bunun alt yapısını yaptı. Şimdi de bunun üzerine kurguluyor propagandasını.

HDP 10’UN ÜSTÜNDE AMA 13’ÜN ALTINDA OLUR

– PKK’nın eylemleri doğuda HDP’ye yarar. Çatışma devam ederse polisin rahat gezemediği bir sokakta seçmeni geçtim, aday gezebilir mi? Batıda radikal HDP’lilerin saflarını sıklaştırır, AKP’ye kızıp oy verenler açısından ise tersi olabilir. İkisi harmanladığında da HDP 10’un üstünde ama 13’ün altında olur. Bu da HDP’nin milletvekili sayısını etkilemez, ancak MHP’yi etkiler.

MHP’NİN İŞİ ZOR AMA BİR O KADAR DA KOLAY

– MHP’nin işi zor ama bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, wholesale michael kros outlet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha