ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

MÜJDE PARANIZI HEMEN ALIN

MÜJDE PARANIZI HEMEN ALIN
MÜJDE PARANIZI HEMEN ALIN
Bu Habere Oy Verin!

Milyonlarca vatandaş yıllardan beridir elektrik faturalarına yansıtılan kayıp ve kaçak bedellerden şikayetçiydi. Yargıtay, geriye dönük 10 yıl boyunca kayıp ve kaçak için ödediğiniz parayı geri alma imkanı verdi! Peki nasıl mı?

Bu haber vesilesiyle milyonlarca insan parasını geri almak için gerekli işlemlere başladı. Yapmanız gereken ilk önce kendi ilinizde bulunan elektrik dağıtım şirketinden bir belge almak. Daha sonra ise..Son 10 yılda sizden kayıp ve kaçak bedelinin ne kadar alındığına dair bir belge aldıktan sonra, miktar 2 bin TL’nin üzerinde ise Tüketici Mahkemelerine, 2 bin TL’nin altındaki tutarlar için Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurmaları gerekmektedir.

Ve böylece bu yeni düzenleme ile milyonlarca insanın şikayeti son bulmakla birlikte adalet sağlanmış olacaktır.

Özellikle bazı illerde yoğun olmak üzere , yakın bir zamanda bu konuyla ilgili dava sayılarında artış olacağı belirtilmektedir.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, “Kayıp ve kaçakla alakalı kanuni düzenlemelerimiz hem yargıyı rahatlatmak adına hem daha stabil yapıyı oluşturmak adına son derece faydalı olacaktır. Düzenlemeyi de ocak ayının içerisinde yapacağımızı söylemem lazım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha