ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ÖLDÜKTEN SONRA ‘ONLİNE’ YAŞAMAK İSTER MİSİNİZ ?

ÖLDÜKTEN SONRA ‘ONLİNE’ YAŞAMAK İSTER MİSİNİZ ?
ÖLDÜKTEN SONRA ‘ONLİNE’ YAŞAMAK İSTER MİSİNİZ ?
Bu Habere Oy Verin!

Sonsuza kadar yaşamak ister misiniz? Öldükten sonra ‘online yaşam’ vadeden Eter9 adlı yapay zeka kişinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırarak, kişinin ölümünden sonra ‘sanal’ dünyada yakınlarıyla iletişim sürdürerek yokluğunu aratmamaya çalışıyor.

Sonsuza dek “çevrimiçi canlı” olmak ister misiniz? Kulağa ürpertici gelen ‘Eter9’ tekonolojisi, kişinin duygusal, zihinsel, mantıksal tüm karakteristiğini kavrayarak, ölümünden sonra yakınları ve sevdikleriyle online olarak birebir iletişime geçen bir ‘sosyal network’.

Kimi bilim insanlarınca ‘dijital ahlaksızlık’ olarak nitelendirilen bu üstün teknoloji, insanlığın hayatta belki de tatmin olamadığı tek konu olan ‘uzun yaşam-ölümsüzlük’ kapısını aralamaya çalışıyor.

BİLİM DÜNYASI İKİYE BÖLÜNDÜ

Bazı bilim insanları bunu teknolojinin geldiği üstün bir başarı olarak görürken kimileri de mesleki ve insani açıdan ‘etik’ bulmadıklarını ifade ediyor.

5000 KİŞİ ÇOKTAN SIRAYA GİRDİ!

Eter9 uygulaması, kullanıcılar ile etkileşime girebilen bir ‘sanal varlık’ olarak ‘yapay zeka’ sistemine dayanıyor. Şimdilik bir ‘beta uygulama’ olan Eter9’u kullanmak için 5000 kişi sıraya girerek imza attı!

ADETA BİR BİLİM KURGU FİLMİ!

Portekizli yazılım geliştirici Henrique Jorge tarafından başlatılan teknoloji konsepti bir dereceye kadar bilim-kurgu filmni aratmıyor.

SİBER-ÖLÜMSÜZLÜK!

BBC’ye konuşan Jorge, “Şuanda Eter9’a bilgi yükleyebilmek için Facebook gibi diğer ağlardan daha hızlı bilgi toplayabilen bir AI sistemi oluşturmak için çalışıyoruz. ‘ diye konuştu.
Eter9 sitesinde yapılan açıklamada ‘Bu ağ bir insanın siber ölümsüzlüğü elde etmesi için vardır’ denildi.

ETER9’UN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çoğunlukla Facebook’u andıran Eter9’da, diğer kullanıcılardan gelen mesajlar görünür şekilde yer alır ve tıpkı Facebook gibi bir ‘newsfeed’ vardır.
Diğer insanların fotoğraflarını ve yorumlarını görebilir, siz de aynı şekilde yorum yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha