ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ORGAN NAKLİ RUHSATI ALINDI

ORGAN NAKLİ RUHSATI ALINDI
ORGAN NAKLİ RUHSATI ALINDI
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne “Organ Nakli Ruhsatı” verildi. Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tunay Karlıdere, hazır olan ekipleriyle organ naklinin bir buçuk ay içinde başlayacağını müjdeledi. Zaten Kornea nakli yapılıyordu, şimdi de böbrek nakli ve ardından diğer organların nakilleri gerçekleştirilecek. BAÜ Tıbbın uzman kadrosu süper.

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne organ nakli ruhsatı verildiği öğrenildi. Ekim ayı başlarında ilk etapta “Böbrek Nakli” yapmaya başlanacağı açıklandı.
Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tunay Karlıdere, DEMOKRAT’ın sorularını yanıtladı. Balıkesir Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin yakın zamanda sağlık sektöründe çok büyük çığır açacağını kaydetti.

Başhekim Karlıdere “Bilindiği üzere BAÜ Tıp Fakültesi’nde ‘Kornea Nakli’ yapılmaktadır. Bakanlık birkaç gün önce ‘Böbrek Nakli’ yapma ruhsatımızı da verdi. Organ Nakli Ekibimiz tam kadro olarak hazır durumdadır. Ekim ayı başlarında hastanemizde önce böbrek nakilleri, daha sonra da karaciğer ve diğer organların nakil işlemleri yapılacaktır” dedi.

BAÜ TIP SAĞLIĞIN MERKEZİ OLACAK

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesindeki Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nin önümüzdeki yıllarda insan sağlığının tam anlamıyla merkezi haline geleceğini belirten Prof. Dr. Karlıdere “Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi kadroları sayesinde çok şanslıdır. Fakültemiz öğretim üyeleri içinde yüz nakli yapan, daha önceleri diğer çeşitli organ nakilleri yapan kaliteli profesör doktorlarımız var. Böbrek naklini önceleri görevli oldukları hastanelerde ve tıp fakültelerinde başarıyla gerçekleştirmiş hocalarımız var. Balıkesir’e Türkiye’nin dört bir yanından çeşitli organ nakli yaptırmak için insanların akın akın geldiği merkez olacaktır. Balıkesir Tıp Fakültesi olarak biz bundan son derece mutlu olacağız. Bu iş için çok mükemmel kadromuz var” diye bilgi verdi.

BAŞKA İLLERE GİDİLMEYECEK, ORALARDAN HASTALAR GELECEKYıllardır Balıkesirlilerin komşu illere

sağlıklarına şifa bulmak için gittiklerini hatırlatan Balıkesir’li Başhekim Prof. Dr. Tunay Karlıdere “Artık zaman değişti. Komşu illerden Balıkesir’e şifa bulmak için geliyorlar. Bundan sonra da daha çok gelenler olacak. Kornea nakli için gelenler var. Yakında böbrek nakli içinde Balıkesir’e komşu illerden hastalar geleceklerdir. Daha sonra önümüzdeki yıl içinde karaciğer nakilleri içinde Balıkesir bir merkez olacaktır. Bunlar için sürekli çalışmalarımız sürmektedir” bilgisini aktardı.

TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ BAŞHEKİMİPROF. DR. TUNAY KARLIDERE KİMDİR?

1964 yılında Balıkesir’de doğdu. İlkokulu Dursunbey Üç Eylül İlkokulu’nda ve ortaokulu Balıkesir Atatürk Ortaokulu’nda bitirdi. Ardından Kuleli Askeri Lisesi’nden ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Askeri Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Havacılık ve Uzay Tababeti Fizyolojik Eğitimi’ni tamamlayarak Uçuş Tabipliği ve Sağlık Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. GATA Askeri Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’da uzmanlık öğrenciliğini tamamladı.

GATA Askeri Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’da öğretim üyesi olarak çalıştı. Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi’nin kurulması üzerine TSK’deki görevinden emekli olarak BAÜN Psikiyatri AD kurucu AD Başkanı oldu ve doçent kadrosuna atandı. BAÜN Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bir yıl kurucu Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı.

Ekim 2014’te BAÜN Tıp Fakültesi Psikiyatri AD’da Profesör kadrosuna atandı. BAÜN Sağlık Bilimleri Enstitüsü Enstitü Kurulu, Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu üyesi. Halen BAÜN Tıp Fakültesi Psikiyatri AD Başkanı olarak çalışmakta ve Türkiye Psikiyatri Derneği Balıkesir Şubesi Şube Başkanlığı görevini sürdürmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha