ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

SEÇİLEMEME KORKUSU BAŞLADI

SEÇİLEMEME KORKUSU BAŞLADI
SEÇİLEMEME KORKUSU BAŞLADI
Bu Habere Oy Verin!

7 Haziran 2015 Genel seçimlerde listeye giren ve Balıkesir’den seçilen 3 milletvekili adayı yapılacak erken seçimle birlikte liste korkusu sardı. Milletvekilleri kendi seçim çevrelerinde çalışmalara başladı.

CHP’nin yönetmelik değişikliği ile ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek. Ön seçim şartı kalkmasıyla birlikte CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun milletvekili listelerinde revizyona gideceği beklentisi var. Yeniden seçim, CHP’de işleri karıştırdı. Mahalle, ilçe ve il kongreleri ve ardından ön seçim yapmak için yeterli zaman olmadığı gerekçesiyle CHP yönetimi yönetmelik değişikliğine gidiyor.

CHP’Lİ VEKİLLERDE TEKRAR SEÇİM PANİĞİ

CHP’nin yönetmelik değişikliği ile ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu verecek. Ön seçim şartı kalkmasıyla birlikte CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun milletvekili listelerinde revizyona gideceği beklentisi var.

Yeniden seçim, CHP’de işleri karıştırdı. Mahalle, ilçe ve il kongreleri ve ardından önseçim yapmak için yeterli zaman olmadığı gerekçesiyle CHP yönetimi yönetmelik değişikliğine gidiyor. Parti Meclisi toplantısında yapılacak değişiklik YSK’ya bildirilecek. YSK bu değişikliği yeterli görürse önseçim yapılmayacak.

TEDİRGİNLİK VAR

CHP’li milletvekilleri ise tekrar aday gösterilmeme tedirginliğini yaşıyor. Önseçimden gelenler tekrar önseçim yapılmasını istemiyor ve merkez atamasıyla listelerdeki yerlerini korumak istiyorlar. Kontenjandan milletvekili olan yönetim kademesi ise Kılıçdaroğlu’nun revizyon yapabileceğini belirtiyor.

Milletvekilleri ile yaptığı toplantıda “Ön seçimden gelen arkadaşların aynı sıradan aday olmasından yanayım” diyen Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri endişeleri gidermeye yetmedi. Milletvekilleri kendi seçim çevrelerinde çalışmalara başladı.

Kılıçdaroğlu’nun bire bir aynı listeyle seçimlere girmesi beklenmiyor ve bazı dengeleri sağlamaya çalışacağı belirtiliyor. Özellikle çok düşük oy oranları ile milletvekili çıkarılamayan yerlerdeki adayların yenileneceği belirtiliyor. 7 Haziran seçimlerinde liste dışı kalan isimler ise bu kez listeye girebilmek için kulislere başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha