ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TEMELLERİ ATILDI!

TEMELLERİ ATILDI!
TEMELLERİ ATILDI!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir halkının sosyal medya da başlattığı kampanya ile çay deresinin ıslah edilip halka açık sosyal alan haline getirilmesi önerisi projelendirme den sonra temelleri atıldı. Bir çok vatandaş tarafından asla böyle bir proje yapılamayacağının söylenmesine rağmen ilk aşamanın temelleri atılarak inşaata başlandı.

Atatürk Mahallesi’nde yapılacak proje alanında showroom binası, çocuk köyü, ticari ve sosyal alanlar, kongre merkezi, gölet, seyir havuzları, skate park (kaykay), 78 bin metrekare yeşil alan, 43 bin 910 adet bitki, mini golf alanı, teleferik istasyonu bulunacak.

Projenin toplam 80 milyon 900 bin liraya mal olacağını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, projenin tamamının belediye tarafından hazırlandığını belirtti.

Proje ile Balıkesir’in çekim merkezi haline geleceğini, ifade eden Uğur, şu ifadeleri kullandı:

“Bulunduğumuz alanda 5 müteahhit çalışıyor. Bu yapılan işlerin toplamı 80 milyon 900 bin lira. Hayal ettik ve hayallerimiz gerçek oldu. İnşallah bunları kısa zamanda da yaşayacağız. Bu rekreasyon alanının projesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Yine bu alan içinde yer alacak olan kongre merkezimizde Balıkesir’in her türlü yapılacak olan sosyal etkinlikler ve konserlerin yapıldığı, sergilerin ve fuarların düzenlendiği bir merkez olacak. Bunu da Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan destek alarak yapıyoruz.”

Projenin açılış törenine, Vali Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekilleri Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı ve Ali Aydınlıoğlu ile ilçe belediye başkanları katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha