ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

TURİZMİN TARİHİ YAZILIYOR

TURİZMİN TARİHİ YAZILIYOR
TURİZMİN TARİHİ YAZILIYOR
Bu Habere Oy Verin!

Anadolu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsa mında yürütülen ve Tarih Vakfı ile Ekin Grubu´nun kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Araştırması” kapsamında, Erdek turizminin tarihi yazılıyor.

Öğretim görevlisi Dönüş Çiçek´in koordinasyonunda gerçekleştirilen tarih görüşmeleri çerçevesinde, Erdek´te çok sayıda kişiyle görüşmeler yapıldı. Proje koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak, Türk turizmcilerin belleklerini kayıt altına alma çalışma larına 2013 yılının mayıs ayında başla dıklarını, görüntülü ve ses kayıtlı görüşmenin tamamlandığını belirtti.

Kozak, araştırma sonucunda belgeseller, kitap ve diğer bilimsel yayınlar olmak üzere çok sayıda çıktının ortaya konulacağını vurguladı.

Kaynak kişilerle görüşme aşaması tamamlanan ve Türk turizm aktörlerini içeren en kapsamlı görsel ve işitsel arşivin yayına hazırlık çalışmaları sürüyor.

BALIKÇI VE PESEN´İN KİTABINDAN DA YARARLANDILAR

Anadolu Üniversitesi, Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında yürütülen ve Tarih Vakfı ile Ekin Grubu´nun kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen “Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Araştırması” proje çalışması sırasında, Bandırmalı gazeteciler Önder Balıkçı ve Ahmet Pesen´in, 2011 yılında yazdıkları “Güzelliğin Özel Erdek” kitabından da, bilgi ve fotoğraf olarak yararlanıldı. Öğretim görevlisi Dönüş Çiçek, “Balıkçı ve Pesen´den aldığımız özel isimle ve araştırmamızda kitabı kaynak göstererek, araştırmamıza büyük katkı sağladık. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha