ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YETER ARTIK UEDAŞ !

YETER ARTIK UEDAŞ !
YETER ARTIK UEDAŞ !
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir merkez, ilçelerde ve köylerde hemen hemen her gün yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları isyan noktasına getirdi.

Her gün elektrik kesintilerinin meydana gelmesi sebebiyle işlerinin aksadığını belirten vatandaşlar 3 gün gecikme yaşandığında elektriklerinin UEDAŞ tarafından kesildiğini bunu anlayışla karşıladıklarını fakat kesintiden kaynaklanan ve elektrik olmadığı için jenaratör çalıştırmak zorunda kaldıklarını bununda maliyetleri yükselttiğini, çoğu zaman mallarının bozulduğunu söylediler. Gecikmeden kaynaklanan faizi ve açma kesme parasını tazmin eden UEDAŞ bizim kesintilerden kaynaklanan zararlarımızı da karşılamalı dedi.

Gelişmiş ülkelerde bakım-onarım çalışmaları olacağı zaman önceden duyuru yapıldığını ve gereken tedbirlerin alındığını böylelikle minimum zarar edildiğini fakat Balıkesirde Geçtiğimiz kıştan bu yana hemen hemen hergün elektrik kesintisinin yaşandığını artık bunun kabul edilemez hale geldiğini bildirdiler.

Edinilen bilgilere göre özellikle mahallelerde enerji hatlarının çok eski. Aşırı yüklenme durumlarında hatlarda kopmalar ve patlamalar olduğu saptandı. Özellikle Ovabayındır,Yenice, Esenli mahalleleri hattında hergün elektrik kesintileri meydana gelmekte. Panolarda ve trafolarda patlamalar olmakta. Mahallelerdeki hayvan damlarında bulunan süt sağım makineleri çalışmaya başladığında aşırı akım olduğunu bunuda hatların kaldırmadığını söyleyen mahalleliler “her akşam karanlıkta kalıyoruz. Hala 1977’lerdeki hatlar mevcut süt sağım makineleri, çalışmaya başladığında mutlaka bir arıza meydana geliyor bıktık artık” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha