ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

YUNAN ADALARINA YOĞUN İLGİ

YUNAN ADALARINA YOĞUN İLGİ
YUNAN ADALARINA YOĞUN İLGİ
Bu Habere Oy Verin!

İzmir, Manisa, Balıkesir başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden, İstanbul’dan gelen birçok kişinin, ekonomik krizi derinden yaşayan Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki adalarında iki günlük ucuz tatil geçirebilmek için akın etmesi, Yunanistan’ın Midilli Adası ile Ayvalık arasında feribotlarla ulaşımı sağlayan turizm acentelerinin de yüzünü güldürdü. Kuyrukların, Deniz Hudut Kapısı önünden Ayvalık Belediyesi bünyesindeki bir akaryakıt istasyonunun içine kadar uzaması dikkati çekti.

FİYATLAR UCUZ VE PORSİYONLAR DAHA BÜYÜK

Ayvalıklı turizmci Eşref Jale, bu hafta sonunun Midilli’de Meryem Ana günü olduğunu belirtti. Midilli’de bulunan Olimpos Dağı’nın eteklerindeki Ayasos Köyü’ndeki bir kiliseye onlarca kilometrelik zor ve dik bir parkurda yürüyerek ulaşan Hıristiyanların ‘Hacı’ sayılacağına ilişkin inanç nedeniyle Avrupa’nın dört bir yanından binlerce insanın da Midilli’deki otel ve pansiyonları doldurduğunu anlatan Jale şöyle dedi:

“Ama Türk vatandaşlarının Midilli başta olmak üzere Yunan Adaları’na gitmek istemesinin en büyük sebebinin, konaklama ve restoran fiyatlarının son derece ucuz olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Örneğin Ayvalık’ta bir otel ya da pansiyonda kişi başı konaklama yerine göre 200- 250 lira civarında seyrederken, Midilli’de 45 Euro’ya Aynı firmanın bir diğer yetkilisi olan Ahmet Jale de, Yunan Adaları’ndaki fiyatların Türkiye’ye nazaran daha ucuz olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha