ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’İN GURURU

BALIKESİR’İN GURURU
BALIKESİR’İN GURURU
Bu Habere Oy Verin!

Bu sezon süper ligde bir Balıkesirli hakem görev almaya başladı. Ahmet Ayaz. Balıkesir Karesi ilçesi Oruçgazi mahallesinde yetişen Ayaz önümüzdeki yıllarda adını sıkça duyacağımız en başarılı hakemlerden.

02.08.1984 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Balıkesir’de tamamladı. Ardından 2002 yılında girmiş olduğu Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü 2006 yılında bitirdi. Vazgeçilmez tutkusu olan futbola alt yapılarda oynayarak başladı. Balıkesirspor ve ardından PTTSpor’da oynadıktan sonra 2003 yılında hakemlik yapan çok sevdiği bir abisinin teşviğiyle futbol hakemliğine başvurdu. Hobi olarak başladığı hakemlik bir süre sonra hayatında önemli bir yer tutmaya başladı ve 2007 yılında 3. Ve 2. Liglerde yardımcı hakemlik yapılan C klasman Yardımcı Hakemliği’ne yükseldi. Profesyonel liglerde görev almaya başladıktan sonra kendine hedefler koymaya başladı. 2013 yılında kendi tabiri ile Allah kendisine Üst Klasman Yardımcı hakemi olmayı nasip etti. Şu an itibariyle 3. Sezonun Üst Klasmanda ve 15 Ağustos 2015 ilk Süper Lig Maçında görev aldığı tarih.

İyi derecede İngilizce biliyoru. Uzun yıllar Üst Klasmanda kalma şansı da göz önünde bulundurulduğunda artık hedefi Balıkesir’in ilk FİFA kokartlı yardımcı hakemi olmak.

Evli ve nasipse Ekim ayında bir kız çocuğu olacak. Şu an Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nda Makine Mühendisi olarak görev yapıyor. Yani hem hakemlikte hem de işinde Balıkesir’e hizmet etmek ve Balıkesir’i temsil etmek misyonu.

Futbol en büyük tutkusu, bunun yanında klasik herkesin söylediği hobileri de var tabii ki.. Ama kendisi için en önemlisi bu aktiviteleri sevdiği insanlarla yapmak.

Ahmet Ayaz sözlerini şöyle tamamlıyor;

Çoğu zaman gülümserim çünkü gülümsemenin zararı olmayacağını düşünürüm. 2000 yılında en büyük idolüm olan babamı kaybettiğimde anladım ki hayat çok kısa o yüzden hep gülümserim ki her anım keyifle geçsin.
Zeybekajans.com ailesi olarak kardeşimize önümüzdeki, süreçte başarılar diler, temennisi olan FİFA kokart’ını alarak gururumuz olmasını arzu ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha