ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’Lİ BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI

BALIKESİR’Lİ  BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI
BALIKESİR’Lİ BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI
Bu Habere Oy Verin!

YSK Başkanı Sadi Güven, terör olayları nedeniyle sandıkların birleştirilmesine ilişkin taleplerin, Kurban Bayramı’ndan sonra değerlendirileceğini açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, terör olayları nedeniyle İlçe Seçim Kurullarından gelen, sandıkların birleştirilmesine ilişkin taleplerin bekletildiğini, Kurban Bayramı’ndan sonra YSK tarafından taleplerin değerlendirileceğini bildirdi.

KARARIN VALİLİKLERCE VERİLDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Güven, yazılı açıklamasında, bazı yazılı ve görsel medyada 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde oy kullanılacak sandıkların taşınmasına, il ve ilçe seçim kurulları ile valiliklerce karar verildiği şeklinde haberlerin yer aldığını belirtti.

“İŞLEMLERİ YAPMA VE YAPTIRMA GÖREVİ YSK’YA AİT”

Anayasanın 79. maddesine göre seçimlerin başlamasından bitimine kadar, seçimin düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ile ilgili bütün işlemleri yapma ve yaptırma görevinin YSK’ya ait olduğunu ifade etti.

“TALEPLER KURBAN BAYRAMI’NDAN SONRA DEĞERLENDİRİLECEKTİR”

Güven, “Yüksek Seçim Kurulumuzca terör olayları nedeniyle İlçe Seçim Kurullarımızdan gelen; vatandaşlarımız, sandık kurullarımız ve sandığın güvenliği gerekçesiyle, hangi nedenle hangi mahallede sandığın birleştirilmesi gerektiğine ilişkin gerekçeli talepler bekletilmekte olup, Kurban Bayramı’ndan sonra Yüksek Seçim Kurulu tarafından değerlendirilecektir.” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: NTV TV

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha