ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

BALIKESİR’Lİ GAZETECİLERE SALDIRDI!

BALIKESİR’Lİ GAZETECİLERE SALDIRDI!
BALIKESİR’Lİ GAZETECİLERE SALDIRDI!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir’de yayın yapan bir çok gazete ve gazete sahibini isim isim belirterek köşesinde ” Basını böyle teslim alıyorlar” adı altında yazı yazan Sözcü gazetesi köşe yazarı Saygı Öztürk’ün yazısının ısmarlama yazı olduğu ve birilerinin iftiraları sonucu kaleme alınmış bir yazı olduğu ortaya çıktı.

22 Eylül 2015 Salı günü adı geçen gazete de yer alan köşe yazısında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığında görev alan Basın Danışmanları nın gazetelerin sahipleri veya çalışanları olduğu belirtilmiş, bu vesile ile Yerel basının susturulduğu ele alınmıştı. Aynı gün karşıt görüşlü kişilerin sosyal medya sayfalarında hızla yayılan yazıda Basın Danışmalarının isim isim belirtilmesi lekeleme kampanyası olarak gündeme düştü. İsimleri belirtilen Danışmanlar aslı astarı olmayan iftiralara maruz kaldıklarını belirtmeye başladılar ve gerekeni mutlaka yapacaklarını söylediler. Bir Basın mensubu ” 1920 lira ya hiç bir basın mensubu kalemini asla satmaz. Komik ve yazarın kendini utanç içinde bırakacak bir yazı, bu gibi gazeteci geçieneler hayata kendi pencerelerinden bakıyorlar” şeklinde yorumladı. Cumhuriyetçi görüşlü okur kitlesine hitap eden Politika Gazetesi sahibi Tarık Sürmelioğlu sosyal medyadan tepkisini şu şekilde dile getirdi.

“Sipariş köşenin ne olduğunu Sözcü’de gördük. Muhataplarının düşuncesini görüşunü sormadan konuşmadan makale attırmanın dayanılmaz hafifliginı yaşayan Saygı Öztürk’ün gazeteciliği de bu kadarmış. Siparişi verip yazdıranları az çok biliyoruz. Gereği yapılacak.”

Peki kim Saygı Öztürk (d. 1955, Sarıkaya, Yozgat), Türk araştırmacı gazeteci ve yazar.
Öztürk, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesine bağlı olan Akbucak Köyü’nde dünyaya gelmiştir. 13 çocuklu ailenin 12. çocuğudur. Asıl mesleği öğretmenliktir. 1978-1994 yılları arasında Hürriyet gazetesinde çalışan yazar, 1994-1999 yılları arasında Sabah gazetesinde görev yaptı. Star, Gözcü ve Hürriyet gazetelerinde de çalışan Öztürk, halen Sözcü gazetesi Ankara temsilcisi ve aynı gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

imdi zan altında kalan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir in tepkisi ve bu konuda nasıl hareket edeceği merak ediliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha