ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

“BEŞLİKLER” BAYRAMA HAZIR!

“BEŞLİKLER” BAYRAMA HAZIR!
“BEŞLİKLER” BAYRAMA HAZIR!
Bu Habere Oy Verin!

Balıkesir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Hasan Yançıl, yetişkinlerin, Kurban Bayramı’nda çocuklara harçlık olarak vermek için 5 liralık banknot toplamasından dolayı esnafın para üstü vermekte zorlandığını söyledi.

Yançıl, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala özellikle Anadolu’nun kırsal bölgelerindeki bakkal dükkanları ve diğer küçük esnafta 5 lira liralık banknot sıkıntısı yaşandığını ifade etti.
Türk toplumunun, bayramlarda çocuklara hediye veya harçlık vermek gibi güzel gelenekleri olduğunu dile getiren Yançıl, şunları kaydetti:

“Bayramda el öpmeye gelen çocuklara kimisi çikolata kimisi de para verir. Dolayısıyla şu anda babaanneler, anneanneler, nineler, babalar, dedeler, anneler, amcalar, halalar, dayılar, < çocuklarına ve yeğenlerine bahşiş verebilmek için piyasadan 5 liralık banknotları topluyorlar. Esnafımız, 5 liralıkları pek bulamıyor. Dolayısıyla para üstü vermekte zorlanıyor. Bir sıkıntı ve darlık var. Örneğin 7 lirayı birer liralık metal paralarla veriyoruz.” Bu sıkıntıların gelip geçici olduğunu ve bayramdan sonra yeniden bollaşacağını belirten Yançıl, çocukların harçlıklarını harcamaya başladığı bayramın birinci gününü beklediklerini sözlerine ekledi.   >

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha