ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

DÜNYAYI AĞLATAN KARENİN AYRINTISI

DÜNYAYI AĞLATAN KARENİN AYRINTISI
DÜNYAYI AĞLATAN KARENİN AYRINTISI
Bu Habere Oy Verin!

Cansız bedeninin Bodrum kıyılarına vurduğu fotoğrafıyla ‘mülteci sorunu ve Suriye dramının sembol’ü haline gelen Suriyeli çocuğun Kanada’daki halası “O botta ölmeden önce iltica başvurusu yaptılar, Kanada reddetti” diye açıklama yaptı.

Türkiye’den Yunanistan’a gitmeye çalışırken iki botun alabora olması nedeniyle ölen ve Bodrum kıyısına vuran bedenlerinin fotoğrafları tartışma yaratan çocuklar Aylan ve Galip Kurdi’nin halası konuştu. Hala Teema Kurdi, ailenin Türkiye’den çıkması için Kanada’ya mülteci vizesi için başvurduklarını ancak “Türkiye’deki göçmenlik başvurularındaki karışıklık sebebiyle” Kanada’nın talebi reddettiğini söyledi.

“ONLARI ORADAN ÇIKARAMADIK”

“Onlar için Türkiye’de bir evin kirasını bile ödüyordum ama orada Suriyelilere çok kötü davranıyorlar” diyen Teema Kurdi, “Onları oradan çıkaramadık, bu yüzden de o bota bindiler” ifadesini kullandı.

Türkiye’den Yunanistan’ın Kos Adası’na gitmeye çalışan 17 kişiden 12’si, dün iki botun batması nedeniyle hayatını kaybetti. İki göçmene hâlâ ulaşılamazken ölenlerin kimlikleri belli oldu. Hayatını kaybedenler arasında yer alan beş çocuktan Aylan ve Galip Kurdi’nin fotoğrafları uluslararası basında da yankı buldu.

Türkiye’den Yunanistan’a gitmeye çalışan dört kişilik Kurdi ailesinden sadece baba Abdullah Kurdi hayatta kalırken, Abdullah Kurdi’nin Kanada’da yaşayan kız kardeşi ailenin üç üyesinin ölümüyle sonuçlanan süreçte neler yaşadıklarını anlattı.

ÇOCUKLARIN BABASININ TEK İSTEĞİ.. .

Kanada’dan yayın yapan Ottowacitizen.com sitesinde yayımlanan ve T24 editörlerinden Gonca Tokyol’un Türkçeye çevirdiği habere göre, çocukların babasının tek dileği; çocuklarının ve eşinin bedenlerini alıp Kobani’ye geri dönmek, onları gömmek ve onlarla yan yana gömülmek olduğunu söylüyor.

Abdullah’ın kardeşi Teema Kurdi “Haberleri saat 5 gibi aldım” dedi, çarşamba günü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha