ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ELEŞTİRDİ, GÖREVDEN ALINDI

ELEŞTİRDİ, GÖREVDEN ALINDI
ELEŞTİRDİ, GÖREVDEN ALINDI
Bu Habere Oy Verin!

CHP Balıkesir teşkilatlarında kazan kaynamaya devam ediyor. Teşkilatlardaki kopukluklar , gerek sosyal medyada gerekse basına yapılan açıklamalarla had safhaya ulaştı. Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm’ün “Taraflar silah bırakmalı” sözlerine bir çok kesimden ve parti içinden tepki gelmişti. Parti içinde tepki gösterenlerden biri de İvrindi CHP ilçe Başkanı Celalettin Kırkağaç tı. Tepki gösterince görevden alınan eski CHP İvrindi İlçe Başkanı Celalettin Kırkağaç, “TSK ile PKK’yı aynı kefeye koymak haddinize değil” dedi.

Görevden alınan CHP İlçe Başkanı Celalettin Kırkağaç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP Milletvekili Mehmet Tüm’ün ilçeleri dizayn edip kendi ekibini oturtturmak için görevden alındığını söyledi.

Tüm’ün, “Taraflar silah bırakmalı” sözünü tasvip etmediklerini söyleyen Kırkağaç, “Mehmet Tüm ile telefonla görüştüm. ’Benim beyanımı gazeteler yanlış yazmış. Gazetelere dava açacağım’ dedi.Ben de ’özür dilemek bir erdemdir. Yapılan hatadan dönmek gerekir ’ dedim” şeklinde konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve PKK’yı aynı kefeye koymanın milletvekili olsa bile kimsenin haddine olmadığını söyleyen Kırkağaç, “Biz İvrindi ilçe örgütü olarak bu açıklamaya tepki gösterdik. Ve bu açıklaması yüzünden CHP’li Milletvekili Mehmet Tüm’e, listeye gireceği zaman bir çok kişinin oy vermeyeceğini söyledik. Madem gazeteleri mahkemeye vereceksin, verirsin, hakkını savunursun. Ben görevden alınınca Ankara’ya kadar gittim. Mahkemeye başvuru yaptım. Beni haksız yere görevden aldılar. Bunlar Mehmet Tüm’ün oyunları” dedi.

CHP eski yöneticilerinden gazeteci Tarık Sürmelioğlu ve Ömür Mustafa Boyuer in gazete ve sosyal medyada çıkan konularda ele alındığında Balıkesir CHP teşkilatlarında sıkıntılar bitmeyecek gibi görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha