ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

ESKİ BORDO BERELİDEN PKK İTİRAFI

ESKİ BORDO BERELİDEN PKK İTİRAFI
ESKİ BORDO BERELİDEN PKK İTİRAFI
Bu Habere Oy Verin!

Güvenlik uzmanı eski bordo bereli Mete Yarar, Dağlıca’daki terör saldırısını, PKK’nın Suriye’de öğrendiği yöntemleri ve hava operasyonları hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Eski bir Bordo Bereli, güvenlik ve strateji uzmanı Mete Yarar, PKK’nın Suriye’de öğrendiği ve Türkiye’de devreye soktuğu yeni savaş yöntemlerini anlattı.

Mete Yarar, “Kandil’de bulunan 1500 kişilik aktif gücün üçte ikisi etkisiz hale getirildi.” dedi.

Basına açıklama yapan Yarar’a göre, terör örgütü PKK’nın dağlardaki savaşı şehirlere taşımasının sebepleri var. Ayrıca mafya hesaplaşmalarında bile kadın ve çocukların çatışmalardan uzak tutulmasına rağmen, PKK’nın asker ve polisi kadın ve çocukların yanında şehit etmesinin de bir amacı var.

HAVA HAREKATI NERELERE YAPILIYOR?

“Hava operasyonlarında sadece dağı, taşı vuruyorlar” kanısı var toplumun bazı kesimlerinde…

– Ben de bu sorunun cevabını bulabilmek için yerinde çekim yapmaya İncirlik’e gittim ve hava operasyonunun bir parçası olan bir tanker uçağına binerek havada beş saat kaldım. Operasyona katılan pilotlarla yüz yüze konuştum. Gizlilik sınırlarını aşmamak kaydıyla bazı görüntüleri izleme fırsatı buldum.

SON 25 YILIN EN BÜYÜK HAVA HAREKATI

– Hava Kuvvetleri’nin teknolojik anlamda gelmiş olduğu nokta, dağın taşın vurulmasına müsade etmiyor. Geçen gün yapılan 100 uçaklık hava harekatı, son 25 yılın en büyük hava operasyonuydu. Ve Kandil’de bulunan 1500 kişilik aktif gücün üçte ikisi etkisiz hale getirildi.

“ŞEHİRDEN DAĞA ÇIKARAK EYLEM YAPIYORLAR”

Peki bu kadar başarılıysak Dağlıca baskını nasıl gerçekleştirildi?
– Gelinen noktada teröristler, artık dağdan şehre inerek eylem yapmıyor. Şehirden dağa çıkarak yapıyor.

“PKK BUNU DA FARKETTİ”

PKK, güvenlik görevlilerini eşi ve çocuklarının yanında öldürerek ya da uykudayken kafalarına kurşun sıkarak neyi hedefliyor?

– PKK terör örgütü, Suriye’de yalnızca bomba yapmayı öğrenmedi. Başka bir şeyi daha fark etti. O da; bir yerin hakimiyetini sağlamak için askeri gücün yetmediği ve asıl bölünmenin duygusal kopuşlarla olduğu gerçeği.. Bu yüzden de insanların canını acıtan, travma gerçekleştirecek ve duygusal kopuşlara yol açacak kahpece saldırılara başladı. Son zamanlardaki eylemlerin temel amacı, toplumun sinir uçlarını harekete geçirmektir.

PKK MAFYANIN ÖTESİNE GEÇTİ

Mafyanın kendi arasındaki savaşlarda bile kadınlar ve çocukların dışarıda tutulduğu bir gerçekken, PKK mayfanın da ötesine geçti.

HÜKÜMETTEN DE AÇIKLAMA

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu da, “Bölücü terör örgütü, arkasında kim olursa, hangi desteği olursa olsun, tekne kazınır gibi kazınacak. Şu anda dağ kadrosunun kuvvetli bir kısmı imha edildi. Şehirlerdeki yapılanmaları sökülüp atılıyor” açıklamasını yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha