ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

FESTİVAL GİBİ BAYRAM YAPTILAR!

FESTİVAL GİBİ BAYRAM YAPTILAR!
FESTİVAL GİBİ BAYRAM YAPTILAR!
Bu Habere Oy Verin!

Kepsut Kızıloluk Mahallesi sakinleri bayram dolayısı ile bir araya gelmelerini fırsat bilerek çocukluklarında oynadıkları tahta arabalar ile yarışma düzenlediler.

Tamamı el yapımı ve bilgi ve beceri gerektiren arabalar, bayramdan önce mahallede yaşayan ve araba yapımını bilen vatandaşlarca yapıldı.

Toplamda 12 arabanın yarıştığı yarışmalarda tüm mahalle sakinlerinin yanı sıra Seçköy, Dalköy, Büyük Katrancı Küçük Katrancı , Kelebek ve Bükdere mahallesinden gelen1000 yakın izleyici tarafından izlendi.

Yarışmada birinciliği kendisinin yaptığı araç İle Cevat Sarp , İkinciliği Yılmaz Sarp , Üçüncülüğü de Rıdvan Bozoğlu kazandı. Yarışmada derece girenlere ve yarışmaya katılanlara çeşitli hediye ve ödüller verildi.

Yarışma organizasyonunu yapan Erdal Küçük ve Cevat Sarp ‘’önümüzdeki Hıdırellez Hayırında da büyük bir organizasyon yapılacağını sadece kendi mahallelerinin değil çevre mahallelerinde takımlar halinde yarışacaklarını bununla birlikte başka yarışma ve eğlencelerin yapılacağı bir şenlik havasında organizasyon planladıklarını” ’’söylediler.

 

Kaynak: Yenisöz gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha