ArtıBir
  • Henüz üye değil misiniz ? Sağ alt köşeden üye olabilirsiniz.

İVRİNDİYE FABRİKA

İVRİNDİYE FABRİKA
İVRİNDİYE FABRİKA
Bu Habere Oy Verin!

GMK Ajansı’nın mali desteklerden daha çok yeni yatırımların önünü açmak için çaba gösterdiğini belirten GMKA Genel Sekreter Esra Kocabaş, yeni bir yatırımın müjdesini verdi. 300 kişilik istihdam sağlayacak yatırım Balıkesir’de gerçekleşecek.

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi’nin işlemlerini takip ettiği Avusturya merkezli yatırımın detaylarını aktaran Esra Kocabaş, “Avusturya merkezli ve Çin’den ithalat yaparak Avrupa’ya satış gerçekleştiren, %80 Avusturya, %20 Türk ortaklı Troy Fireworks firması, Türkiye’de patlayıcı havai fişek ve eğlence malzemeleri imalatına karar verdiğinde bölgesel teşviklerden yararlanmak için Balıkesir’i tercih etmiştir. Toplam yatırım 3 Milyon € büyüklüğünde olan yatırım kapsamında 300 kişilik istihdam sağlanması planlanıyor. İvrindi’de yapılacak yatırımın en önemli özelliği ise istihdam edilecek personelin %80’inin kadın olması” dedi.

Balıkesir Yatırım Destek Ofisi olarak firmaya izin ve ruhsat süreçlerinde destek olunduğunu ve bu süreçlerin en hızlı ve başarılı şekilde tamamlanması konusunda çaba gösterildiğini söyleyen Esra Kocabaş, “Fabrikanın kısa bir zaman içinde faaliyete geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Üyelik İşlemleri
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Yeni Üyelik

Lütfen email adresinizi veya kullanıcı adınızı yazınız.

Lütfen aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Captcha